Biyografi

Gazeteci Murat Özer Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gazeteci Murat Özer kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Murat Özer’den söz edeceğiz.

Gazeteci Murat Özer Kimdir?

  • Gazeteci.

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Murat Özer, Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Osmanlı Kervansaraylarında Sosyal Hayat”
isimli teziyle tamamlamıştır. Murat Özer’in Türkiye’de kültür-sanat tarihi ve uluslararası ilişkiler alanlarında yayınlanan onlarca makalesi vardır. Gazetecilik kariyerine 1994 yılında ”Beklenen Vakit” gazetesinde muhabir olarak başlayan Murat Özer, sonrasında ”Selam” gazetesinde görev almıştır. 2009 yılından itibaren çeşitli insan hakları örgütlerinde görev yapan Murat Özer, aynı zamanda ”İMKANDER”in genel başkanlığı görevini de yürütmüştür. Gazeteci Murat Özer, şimdilerde ise Diriliş Postası adlı gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Murat Özer, gazetecilik kariyerine Diriliş Postası gazetesinde devam etmektedir. Mülteciler hakkındaki yorumlarıyla ve televizyon ekranlarındaki tartışmaları ile dikkat çekmektedir. Murat Özer hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • facebook.com, Murat Özer (hakkında bölümü), erişim tarihi: 22 Mayıs 2022

One thought on “Gazeteci Murat Özer Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.