Uğur Karakullukçu Kimdir? Nerelidir? Hangi Takımlıdır?

Uğur Karakullukçu kimdir? Spor medyasının önemli isimleri arasında yer alan Uğur Karakullukçu kimdir ve nerelidir? Uğur Karakullukçu hangi takımı tutuyor? Uğur Karakullukçu hakkında merak edilen tüm soruları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Uğur Karakullukçu Kimdir? 

Uğur Karakullukçu, Türk gazeteci, spor yazarı ve yorumcusu. 31 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Uğur Karakullukçu, 2013 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Karakullukçu, öğrencilik yıllarında çeşitli sitelerde futbolla ilgili yazılar kaleme aldı. 2008 senesinde futbolla ilgili bir blog kurdu ve medyaya NTVSpor kanalında ”Yensen de Yenilsen de” isimli televizyon programında attı. Bu program, blog yazarlarının konuk edildiği bir programdı ve Karakullukçu, burada kendine yer buldu.

Yine 2008 senesinde Galatasaray TV’de ”Yalnız Futbol” isimli programa yorumcu olarak katıldı. 2009 senesinde Taraf Gazetesinde 2 yıl boyunca alt yapı üzerine birçok köşe yazısı kaleme aldı. 2011 senesinde ise kendisini asıl üne kavuşturan yere, Lig Radyo‘ya geçti. Burada ”Euro 2012 Günlüğü”, ”Hayatım Futbol”, ”Eski Açık”, ”Avrupa’nın Sesi” gibi çeşitli programları sunup yönetti.

Ekim 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan ve 4 yıl boyunca çıkarılan haftalık ”Hayatım Futbol” isimli e-dergide editörlük görevinde bulundu. EuroSport‘un internet sitesinde ”22 Adam 1 Top” isimli köşesinde çeşitli yazılar kaleme aldı. Öte yandan Milliyet Gazetesi‘nin iddia eki olan Milliyet Taktik‘te iddia tahminlerinde bulunan Karakullukçu, TRT Haber’de yayınlanan ”Spor Kritik” isimli programda haftanın analiz ve yorumlarını yaptı.

2014 senesinden beri A Spor’da yayınlanan ve Mustafa Göksu‘nun sunduğu ”Sayfa” isimli televizyon programın Haldun Domaç ve Didem Dilmen ile birlikte daimi katılımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Sabah Gazetesinin spor editörüdür.

Uğur Karakullukçu, 2016 yılında Sabah Gazetesi adına Brezilya’daki olimpiyatları yerinde takip etmiştir. Ayrıca Ağustos 2018 itibariyle Life+ TV‘de Mehmet Ayan ve Serdar Ali Çelikler ile birlikte Kırmızı Çizgi+ adlı programı yapmaktadır. Öte yandan Bilyoner‘de Ali Ece ile birlikte iddia tahminleri yapmaktadır.

Özel Hayatı

2017 yılında Mine Çamur ile evlenen Uğur Karakullukçu’nun nikah şahitliğini ise Mehmet Demirkol ile Metin Tekin yapmıştır. Kendisi hakkında en çok merak edilen soruların başında hangi takımlı olduğu sorusu yer alıyor.

Uğur Karakullukçu, NTVSpor’da yayınlanan ”Yensen de Yenilsen de” isimli programa Galatasaray formasıyla katılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting