Biyografi

Uğur Meleke Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Takımlı? Evli mi?

Uğur Meleke kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, ne iş yapıyor, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Uğur Meleke’den söz edeceğiz.

Uğur Meleke Kimdir?

  • Gazeteci
  • Spor yorumcusu.

Uğur Meleke, 1980 İstanbul doğumlu iktisatçı, spor yazarı. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında Milliyet’te başladığı gazeteciliğe halen Hürriyet Gazetesi’nde spor yazarı olarak devam ediyor. Aynı zamanda Bein Sports’ta Süper Lig programında yorumculuk yapıyor. Meleke, matematiğe olan ilgisiyle tanınıyor ve Tübitak Matematik Olimpiyatı takımının da eski bir üyesi. Altyapısında futbol oynadığı Gençlerbirliği takımının taraftarı ve kongre üyesi. İstanbul Kadıköy’de ikamet eden Meleke bekar. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Hangi Takımlı?

Uğur Meleke hakkında merak edilen sorulardan en önemlisi hangi takımlı olduğudur ancak Meleke’nin hangi takımı tuttuğu sorusunun bir cevabı yok. Uzun zamandır bu sektör içerisinde yer alan ve tarafsızlığı ile kendisine bir isim yapmış olan Uğur Meleke, her takıma eşit mesafede durmaktadır. Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Uğur Meleke, gazetecilik ve köşe yazarlığı çalışmalarına devam etmektedir.

kaynaklar:

  • biyografya.com, erişim tarihi: 20 Mart 2022
  • hurriyet.com.tr, erişim tarihi: 20 Mart 2022
  • bilgi teyidi (kendisi, 7 Ekim 2023)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.