Uğur Poyraz Kimdir?

Uğur Poyraz. Tam adıyla Hüseyin Uğur Poyraz. 1986 yılından beri İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapan Türk hukukçu. Türkiye’de aralarında Atalay Filiz’in de bulunduğu pek çok önemli ismin ve ünlü kişilerin avukatlığını yapmasıyla adından sıkça söz ettiren Uğur Poyraz, ülkenin önde gelen hukukçu ve avukatlarından biridir.

Hayatı ve Eğitimi

17 Eylül 1958 tarihinde İstanbul’un Üsküdar semtinde dünyaya gelen Hüseyin Uğur Poyraz ilk ve orta öğrenimini sırasıyla Kanlıca Sedat Simavi İlkokulu, Beykoz Orta Okulu ve Kabataş Erkek Lisesi’nde başarıyla tamamladı. Hüseyin Uğur Poyraz, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gören ve 1986 yılında İstanbul Barosu’na kaydoldu.

Yaklaşık 30 yıldır serbest avukatlık mesleğini icra eden Uğur Poyraz, çeşitli televizyon programlarında boy göstermesi ile de biliniyor. Özellikle Habertürk ve CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan ve Didem Arslan Yılmaz’ın programlarında sahne alan Uğur Poyraz, milliyetçi bir profil çiziyor.

İlginizi Çekebilir:  Bloomberg HT Sunucusu Gizem Uzuner Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi? Boyu?
Adnan Oktar’ın da Avukatı

Özellikle kendisinin olan A9 televizyonunda sansasyonel işlere imza atan ve kamuoyunda sık sık gündem olan Adnan Oktar’ın avukatlığını da Uğur Poyraz üstleniyor.

Uğur Poyraz’ın A9 stüdyosunda Adnan Oktar’ı dinlerken çekilen bir fotoğrafı. Uğur Poyraz, kemikli beyaz gözlükleri ile.

Uğur Poyraz ve İyi Parti

Meral Akşener önderliğinde kurulan ve bünyesine Ali Lapanta, Ali Türkşen, Yusuf Halaçoğlu, Mukadder Başeğmez, Ümit Özdağ gibi önemli isimlerin de katılmasıyla gerek medyada gerekse siyasi arenada geniş bir yankı uyandıran İyi Parti’nin kurucu üyelerinden biri de avukat Uğur Poyraz.

Televizyon programlarında İyi Parti’nin mevcut siyasi yapılanmaya nasıl bir alternatif olacağı ve Türk siyasi anlayışına nasıl bir soluk getireceği konusunda pek çok önemli açıklamaları ve eleştirileri olan Uğur Poyraz, yine çıktığı televizyon programlarında İyi Parti ve oluşumunu avukat kimliği ile dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Ergül Miray Şahin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Düzgün bir hitabeti, duruşu ve Türkçesi olan Uğur Poyraz, hem alanında başarılı bir avukat hem de kurucu üyesi olduğu partinin önemli isimleri arasında yer alıyor.

Atalay Filiz Davasında Avukat Olması

Bir dönem seri katil olarak tüm ülkenin gündeminde olan ve bir süre arandıktan sonra yakalanan Atalay Filiz’in de avukatlığını üstlenen hukukçu Uğur Poyraz, birçok önemli ve ünlü şahsın da avukatı olarak biliniyor. Uğur Poyraz, Sabah gazetesinin 4 Temmuz tarihli haberinde seri katil Atalay Filiz’in avukatlığını üstlenmesi ile ilgili şu ifadelere yer vermişti:

İlginizi Çekebilir:  Zeynep Alkan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

“Filiz’in ailesi bana bir avukatın tavsiyesi özerine ulaştı. Kendileriyle görüştük. Bunun üzerine Filiz’in özel avukatlığını yapmayı kabul ettim. Atalay Filiz’in söz konusu bu süreçte ceza ehliyetin olup olmadığı henüz belli değil. Cezai ehliyeti olmayan bir kişinin cezalandırılması büyük bir adaletsizlik olacaktır. Diğer taraftan cezai ehliyeti var ise yapılacak yargılama sonucu eylemine uyacak cezayı alması en doğal hukuki sonuçtur. Bu yargılama sürecinde kendisine hukuki destek vermek amacıyla avukatlığını üstlendim. Amacım maddi gerçeğin ortaya çıkmasına sağlamaktır”

Şu anda 59 yaşında olan avukat Uğur Poyraz, Türkiye’nin en önemli avukatları arasında gösteriliyor. Siyasi kariyeri açısından kendisine yakın bulduğu ve kurucu üyelerinden biri olarak hizmet ettiği İyi Parti, kendisi için de önemli bir basamak olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi