Muharrem İnce’den İsmail Küçükkaya’ya: Adam Kazandı

Fox TV’de yayınlanan seçim programında İsmail Küçükkaya, telefondan SMS ile Muharrem İnce’ye seçimle ilgili ne düşündüğünü sordu. Muharrem İnce ise Küçükkaya’ya cevaben “adam kazandı” cevabını verdi. 

Muharrem İnce’nin seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir açıklama yapması bekleniyordu. Fakat ne Muharrem İnce ne Meral Akşener ne de Temel Karamollaoğlu, seçim sonrasında herhangi bir açıklama yapmadı. 

Muharrem İnce, Fox TV’de yayınlanan Fatih Portakal-İsmail Küçükkaya ortaklığındaki programda seçimle ilgili görüşünü paylaştı. Muharrem İnce’nin görüşü, “adam kazandı” oldu. 

Muharrem İnce’nin mesajını okuyan İsmail Küçükkaya, daha sonra  “bu programı benim programa bağlayacağız” diye konuştu. 

Muharrem İnce, seçimle ilgili başka bir açıklama yapmazken sosyal medya üzerinden iki paylaşımda bulundu. Muharrem İnce Twitter’dan yaptığı açıklamada “Bugün saat 12.00’da CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyeceğim.” ifadelerine yer verdi. 

Adam Kazandı (Kırmızı Çizgi&Yorumlar) 

Bu kadar kolay pes etmesi kimse tarafından beklenmiyordu. Ondan beklenen daha fazla direnç göstermesi, kolay kolay teslim olmaması, sonuna kadar gitmesi idi. Şayet aradaki fark referandumdaki gibi küsuratlı olsaydı böyle bir yol izlerdi ama fark kapanmayacak kadar fazla. Böyle olunca Muharrem İnce de beyaz bayrağı çekmek zorunda kalmış. O hırslı, enerjisi tüm dünyaya yetecek olan insan bir anda aciz bir duruma düşmüş. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler var. Hem Erdoğan’ın hem de İnce’nin aynı saat aynı dakikada twit atması, İnce’nin YSK sonuçlarını bekliyorum deyip daha sonra “adam kazandı” demesi, Erdoğan’ın balkon konuşmasını iptal edip daha sonra “yapılacak” demesi. Küçükkaya ile Portakal’ın anlamsız bakışmaları. Arada neler yaşandı? Türlü sorular ama neyse. Gözünü koltuk sevdası bürümüş insanlarla iktidar pazarlığı yapılmaz.

İki kelime ama çok şey ifade ediyor. Erdoğan kazandı demiyor. Biraz asabi ama bileğini bükenin hakkını verircesine diyor: Adam kazandı. Olsun. Bu da hoş. Bize yaşattığın heyecan yeter. Yeter de artar. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: