Biyografi

Ümit Özlale Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor? Evli mi?

Ümit Özlale kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ümit Özlale’den söz edeceğiz.

Ümit Özlale Kimdir?

  • Yazar.

28 Nisan 1972 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen Ümit Özlale, İzmir Fen Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Ümit Özlale, yüksek lisans ve doktorasını Boston College’da tamamlamıştır. 2006 yılında doçent unvanını alan Ümit Özlale, ayrıca Para Politikası Genel Müdürlüğü’nde ve Merkez Bankası’nda danışman olarak görev yapmıştır. Ümit Özlale, bunların yanı sıra TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Uluslararası Girişimcilik Bölüm Başkanı olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Ümit Özlale, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanıdır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Ümit Özlale, siyasi kariyerine İYİ Parti bünyesinde devam etmektedir. Ümit Özlale hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Ümit Özlale, erişim tarihi: 4 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds