Biyografi

Bilen Işıktaş Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Kitapları? Evli mi?

Bilen Işıktaş kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Bilen Işıktaş’tan söz edeceğiz.

Bilen Işıktaş Kimdir?

  • Yazar.

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bilen Işıktaş, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler ve Ses Eğitimi Bölümü’nde 2008 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Bölümü’nde 2011 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi ”Şerif Muhiddin Targan’ın Ud Tekniğine Katkısı: 6 Ud Taksiminin Analizi”dir. Doktorasını 2016 yılında yine aynı üniversitede tamamlayan Bilen Işıktaş’ın doktora tezinin başlığı ”Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Geçiş Sürecinde Modernleşme, Bireys2elleşme ve Virtüozite İlişkisi: Şerif Muhiddin Targan”dır. 2009 yılında Beyrut’ta düzenlenen bir ud yarışmasında dünya ikincisi olan Işıktaş, müzik sosyolojisi, Türk müziği, modernleşme ve Frankfurt Okulu gibi alanlarda uzmandır.

Kitapları?

  • Peygamber’in Dahi Torunu Şerif Muhiddin Targan: Modernleşme, Bireyselleşme, Virtüozite
  • Boğaziçi’nin Büyülü Sesi Denizkızı Eftelya Dönemi, Yaşamı ve Çevresi

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Bilen Işıktaş, yayınlanmış bazı kitapları vardır. Bilen Işıktaş hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • bilgiyay.com, Bilen Işıktaş, erişim tarihi: 4 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds