Biyografi

Ümit Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi?

Ümit Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı hakemlerin hayatını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ümit Öztürk’ten söz edeceğiz.

Ümit Öztürk Kimdir?

  • Hakem.

1983 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gelen Ümit Öztürk, Denizli bölgesi hakemleri arasnda yer almaktadır. Mühendis olan Ümit Öztürk, hakemlik mesleğine Sarayköy 1926 Futbol Kulübü-Antalyaspor AŞ. maçıyla başlamış ve karşılaşmada ikinci yardımcı hakem olarak görev almıştır. Birinci hakem olarak görev aldığı ilk maç ise Utaş Uşakspor AŞ.- Afyonkarahisar karşılaşması olmuştur. Karşılaşma ev sahibi ekibin 8-0’lık üstünlüğü ile sona ermiştir. Süper Lig kariyerine ise 2015 ve 2016 sezonunda başlamıştır.

Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden tamamlayan Ümit Öztürk’ün annesi Selanik göçmeni babası ise Orduludur. Babasının memuriyeti dolayısıyla çocukluk yıllarını İstanbul, Nevşehir ve Alaşehir gibi bölgelerde geçirmiştir. Askerlik vazifesini Şırnak’ta yerine getirmiş ve 24 yaşında evlenmiştir. Ümit Öztürk’ün bu evliliğinden üç çocuğu dünyaya gelmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun en çok süre verdiği hakemlerden biri olan Ümit Öztürk, derbilerde ve önemli maçlarda da süre almaktadır. Tecrübeli hakem Ümit Öztürk hakkında merak edilen boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak: transfermarkt.com.tr, 22 Kasım 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds