Üniversite Öğrencilerini ‘Para’ ve ‘Derslerde Kolaylık’ Vaadiyle AKP Mitingine Davet Ettiler

Daha önce de mitinglere para karşılığı katılımcı toplayan AKP’nin bu sefer de derslerde kolaylık ve para karşılığı AKP mitingine katılım teklifi ettiği ortaya çıktı. Skandal olay, Sözcü ve BirGün gibi medya kuruluşlarında da yer alırken sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Video ile birlikte yayınlanan haber ve detaylar bu yazımızda.

BirGün ve Sözcü’nün haberine göre Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nde öğrencilere AKP mitingine katılmaları halinde öğrencilere “derslerde kolaylık” ve “150 lira para” teklif edildiği öğrenildi. 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileri ‘para ve derslerde kolaylık vaadi ile’ AKP Ezine Belediye Başkan adayı Güray Yüksel’im mitingine davet edildi. 

Amatör bir kamera tarafından kayda alınan görüntülerde kimliği belirsiz bir kişi öğrencilere “gelirseniz derslerde kolaylık sağlanacak” teklifinde bulunuyor. Söz konusu kişi aynı videoda öğrencilerin mitinge katılmaları halinde başta 60 TL daha sonra ise 150 TL ödeme ve derslerde kolaylık sağlanacağını ifade ediyor. 

Sözcü’de yer alan habere göre öğrenciler arasında tepkiye neden olan olay sonrasında üniversite yönetiminin konuyla ilgili olarak soruşturma başlattığı öğrenildi. 

Kaynak: BirGün, Sözcü 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.