Teknoloji

Uygulamada Unknown Software Exception Hatası Çözümü

Windows kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi de Uygulamada Unknown Software Exception Hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar problem ile ilk karşılaştıklarında büyük bir sorun gibi gösterim yapsalar da hata küçük ve rahatlıkla çözülebilen bir yapıdadır. O yüzden hatayı gördükten sonra sakin kalarak alt kısımdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Uygulamada Unknown Software Exception Hatasının alınma nedenlerine baktığımızda ilk olarak programların gerekli güncellemelerin yapılmadığı ve eksik dosyaların bulunduğunu söyleyebiliriz. Hatanın çözümü aşamasında ise yapmanız gereken işlemler alt kısımda belirtilen programların güncel olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer ki güncel değillerse ve eski sürümleri kullanıyorsanız direkt olarak programları yeni sürümlerine getiriniz.

  • Visual Studio C++
  • DirectX
  • Microsoft Net Framework

Bu adımları takip edip güncelleştirdiğiniz taktir de problemde ortadan kalkacaktır. Bahsettiğimiz işlem işe yaramazsa Denetim Masası alanına giriş yaparak arama kutusuna ‘’Sorun Giderme’’ yazınız. Burada bulunan ‘’Tümünü Görüntüle’’ ve ‘’Sistem Onarma’’ adımlarına tıklayarak problem çözümünde farklı bir yöntem izleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi