Windows Update Nasıl Silinir? Update Etkisizleştirme (Kapatma)

Windows Update nasıl silinir? Windows Update’i silmek istiyorum nasıl yapabilirim? Bilgisayarınızın çevrimiçi güncellemelerini yapmasını sağlayan Windows’un Update programı zaman zaman bilgisayarınızın geç kapanıp geç açılmasına neden olabilir. Kullanıcılar bu durumdan rahatsızsalar Windows Update’i silmeyi deneyebilirler.

Windows Update Nasıl Silinir?

Programı yükledikten sonra silmek içindeki mevcut dosyaların da silinmesi anlamına geldiğinden riskli olabilir. Bunun yerine Windows Update’i etkisizleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Windows Update Nasıl Etkisizleştirilir?

İlginizi Çekebilir:  iPhone Gevey Ne Demek?

Denetim masasına girdiğinizde en altta Windows Update programını göreceksiniz. Üzerine tıkladıktan sonra güncelleştirme ayarları veya güncelleştirme seçenekleri şeklinde butonlar olacaktır. Burada iki seçeneği işaretleyerek güncelleştirmeleri kapatabilirsiniz.

1-) Güncelleştirme önerilerini bana bırak
2-) Güncelleştirmeleri kapa, hiçbir zaman yapma.

İkinci seçenek Windows tarafından önerilmez ancak Update’i kapatmak için bu seçenek ilkiyle beraber tercih edilebilir. Windows Update’i silmek yerine yukarıda da belirttiğimiz gibi güncelleştirme ayarlarını değiştirmek daha yararlı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Mi Stick Isınma Sorunu Çözümü

Windows Update Ne İşe Yarar?

Windows 7 ve altı işletim sistemlerine artık güncelleme gelmediğinden bu işletim sistemlerinde Update’in herhangi bir önemi yoktur. Windows, gerekli gördüğü bazı dosya ve belgeleri, programları ve programlarındaki değişiklikleri güncelleştirmeler ile kullanıcıyla sunar. Güncelleştirmelerin otomatik olarak yapılması, bilgisayarınızın normalinden biraz daha geç açılmasına neden olur.

Güncelleştirme yaparken bilgisayarınızı kapatmanız veya bilgisayarınızın fişini çekmeniz önerilmez. Olası bir güncelleştirme sırasında dosya yükleme hatası, program ve işlemin de hatalı olmasına neden olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Photoshop Postscript Hatası Çözümü

Windows Update ile İlgili Aramalar

Google’da arama yapan kullanıcılar Windows Update ile ilgili olarak şunları da aradı; windows update nasıl silinir, windows update silinir mi, windows update silinirse ne olur, windows update güncelleştirmesi nasıl silinir, windows updatei silmek istiyorum,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi