Vaillant Ecofit Start f04 f05 Hatası Çözümü

Vaillant kombilerde F4 ve F5 arızalarının ortak sebebi ana kart arızası dolayısıyla olabilir. Bunların dışında her iki arıza kodu da farklı farklı hataları işaret etmektedir. Öncelikle F04 hatası ile başlayalım. Bu hata sisteme gaz gelmiyor demektir. Gaz vanasının açık olduğuna ve bir kesinti olmadığına emin olunuz. Ardından kombinize reset atınız. Israrla devam eden bir hata iyonizer ya da kart arızasını işaret etmektedir. Bu durumda servisi çağırmak zorunda kalırsınız.

F05 hatası ise sistem belirli bir süre sağlıklı hava akışı sağlanmadığını işaret etmektedir. Her arızada yaptığımız gibi öncelikle kombiye reset atmalıyız. Ardından aşağıdaki parçalar dikkatli bir şekilde kontrol edilmelidir.

  • Fan,
  • Ana kart (arıza ya da düşük voltaj)

Bu iki arıza türü de çoğu markada olduğu gibi genellikle Vaillant kombilerde de garanti kapsamına giren türden arızalardır. Yetkisiz müdahale ile garantinizi bozmak yerine hemen yetkili servisinizi arayınız. Garanti dahilinde yapılan işlemlerde parça ve işçilik ücreti alınmaması beklenir. Ancak önce telefonda servis ücreti ya da sorunun garantiye girip girmeyeceği hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber