Otomobil

Volvo DSTC Arızası Nedir?

Volvo DSTC tam anlamıyla Denge ve Çekiş Kontrol sistemi demektir. Birçok araçta farklı kısaltma ile bulunan denge sistemi arıza verdiğinde aracınız yolda kalmasa dahi dikkatli olmanız ve biran önce servise aracınızı götürmeniz gerekmektedir. Volvo aracınızın kadranındaki DSTC ışığı, uyarısı anlamlarına tanma şekline bağlı olarak birkaç başlıkta bakalım.

Anlık Olarak Kapalı DSTC

Işık sürekli olarak kapalı kalmayıp, nadiren manuel kapatma harici bu ışığı görüyorsanız birkaç sebebi olabilir. Fren disklerinizin sıcaklığının çok yüksek derecelere ulaştığını anlatmakta ve bundan dolayı soğuması gerçekleştiğinde DSTC ışığı geri sönmektedir.

Volvo DSTC Kapalı

Volvo aracınızda bu uyarı sürekli kapalıysa aracı güvenli bir yere çektikten sonra kontağı kapatıp açınız eğer ışık yanmaya devam ediyorsa çekiş sisteminizde bir arıza var demektir. Yola devam edebilirsiniz fakat aracınızın temel güvenlik fonksiyonu ile alakalı bir durum olduğundan tamir edilmesi gereken bir sistemdir.

Volvo DSTC Sport Işığı Nedir?

Bu ışığın yanması, sizin düğme ile manuel olarak çekiş kontrolünğ kapatıp aracı spor moda aldığınızı gösterir. Her hangi bir arıza değil, özelliktir. Aynı düğmeye tekrar basarak eski haline çevirebilirsiniz. Yüksek hızlarda veya müsait olmayan yollarda aracınızın çekiş sistemini spor modda unutmamaya dikkat ediniz.

Son olarak bu ışık yanıp sönüyor ise sistem kendini etkinleştirmeye çalışıyor demektir. Bir süre sonra arızaya geçmez ve ortadan kalkar ise endişe etmenizi gerektirecek bir problem bulunmuyor demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds