Teknoloji

WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde insanların en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesi de WhatsApp’tir. Bir mesajlaşma ve çoklu gönderi uygulaması olan bu uygulama, bazı zamanlarda kamera ayarlarını yanlış tamamlayarak kullanıcılara problemler yaşatabiliyor. Can sıkıcı bir hale gelebilen bu durum için hangi yolları izleyebileceğinizi ve nasıl çözüme ulaşacağınızı bu yazımızda açıklayarak yardımcı olmaya çalışacağız.

WhatsApp Kamera Ayarları için öncelikle alt kısımda bahsedilen adımları uygulamanız gerekmektedir. Bu adımlardan sonra ayarlar direkt olarak aktif hale gelecektir.

  • Ana ekran içerisinden Ayarlar uygulamasına giriş yapıyoruz.
  • Burada bulunan “Uygulamalar” ve “Uygulamalar Yöneticisi” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşımıza çıkan bölümden Whatsapp simgesine tıklayarak “Kamera ve Mikrofon” izinlerini aktif hale getiriyoruz.

Cihazınız WhatsApp içerisinden kameraya erişim sağlamıyor ve hiçbir şekilde giriş yapmıyorsa bunu çözmenin de bir yolu bulunmaktadır. Bu alanda öncelikle uygulamaya giriş yaparak sağ üst köşede kalan üç noktaya tıklıyoruz. Devamında “Ayarlar” ve “Yardım” kısımlarını takip ettikten sonra “Bize Ulaşın” seçeneğinden yaşadığımız problemi açıklayarak bildiri yapıyoruz. Kamera ayarınız bu işlemden sonra kısa bir süre içerisinde çözülerek tamamlanacaktır. Eğer ki problem hala yaşanmaya devam ediyorsa uygulamayı cihazdan kaldırarak tekrardan yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi