Teknoloji

APK Ayrıştırma Hatası Çözümü

Android akıllı cihazlarda bazı zamanlar karşımıza farklı ve bilinmedik problemler çıkabilmektedir. Genel olarak yaşanan problemlere bakıldığında internet üzerinden dosyaların indirilmesi üzerine sorunlar yaşanır ve cihaz kullanılamaz hale kadar gelebilmektedir. Özellikle bu noktada karşımıza çıkan sorunlardan bir tanesi de APK Ayrıştırma Hatasıdır.

Sorunun yaşanılma nedenlerine baktığımızda indirmiş olduğunuz APK dosyalarının arızalı olması, bilinmeyen bir kaynak üzerinden dosya indirmeniz veya akıllı cihazın sürüm olarak yeterli olmaması öne çıkmaktadır. Oldukça detaylı bir işlem olan bu sorunda nasıl adımlar izleyeceğiniz hakkında fikriniz yok ise alt kısımda kalan adımları takip edebilirsiniz.

  1. ‘’Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver’’ seçeneğini aktif etmek: Bu işlem büyük oranla sorunu çözebilmektedir. Bu ifadeyi aktif hale getirmek için Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen Kaynaklar seçeneklerini izledikten sonra bu Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver’e tıklamanız yeterli olacaktır.
  2. Cihazınızın önbelleği, çerezlerini ve kullanılmayan bütün verilerini temizleyiniz: Cihazımızı sürekli kullanıyorsak bu verileri temizlememiz gerekmektedir. Özellikle yaşanan sorunlar konusunda bu adımı tamamlamanız büyük bir önem kaplar.
  3. Android İşletim Sisteminizi Yükseltin: Cihazınızın Android sürümü geride kalarak artık yeni sürümleri kontrol edemiyor olabilir. O yüzden cihazın sürümünü yeni güncellemeler sayesinde yükseltebilir, artırabilirsiniz. Bu sayede problem kolaylıkla çözülerek ortadan kaybolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.