Teknoloji

Whatsapp Son Görülme Nedir? Nasıl Kapatılır?

En sık kullandığımız mesajlaşma uygulamalası Whatsapp programında ‘son görülme’ kavramına hızlı bir göz atacağız.

Eğer sevgiliniz varsa bu konuyu okumanıza cidden gerek yok çünkü büyük ihtimalle son görülme kavramının ne olduğunu? Nasıl açılıp-kapandığını gayet iyi bilmek zorunda kalacaksınız demektir.

Whatsapp uygulamasında son görülme (last seen) mantığı gayet basittir. Karşınızdaki kullanıcının en son ne zaman online yani çevrimiçi olduğunu görmenize yardımcı olur. Bu özellik eğer siz bir müdahalede bulunmadıysanız otomatik olarak açık kalır.

Whatsapp son görülmesini kapatmak için ayarlardan gizlilik sekmesine gitmeniz yeterli olacaktır. Fakat burada ince bir nokta var. Eğer siz son görülmeyi kapatırsanız karşınızdaki kişinin son görülmesi açık olsa dahi göremezsiniz. Aynı zamanda gizlilik ayarlarından çift mavi tik yani görüldü bilgisini de kapatabilirsiniz. Burda da aynı durum geçerli olacaktır. Sizi göremiyorlarsa siz de karşıyı göremezsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds