Teknoloji

WordPress Mesajınız Gönderilirken Bir Hata Oluştu. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin Çözümü

WordPress etkin ve profesyonel bir site oluşturmak için kullanılan bir yayın yönetim sistemidir. Sistem içerisinde sitenizin her bölümünü kontrol edebileceğiniz ve farklı eklentilerle destekleyebileceğiniz alanlarda vardır. Bu alanların yanında bazı kullanıcılar farklı hatalar alabilmektedir.

Hatalardan bir tanesi olan ‘’Wordpress Mesajınız Gönderilirken Bir Hata Oluştu. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin’’ problemi oldukça fazla soru işareti yaratabiliyor. O yüzden bugünkü yazımızda bu hatayı detaylı olarak inceleyip açıklayacağız.

WordPress Mesajınız Gönderilirken Bir Hata Oluştu. Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyin hatası, Contact From 7 eklentisini kurduktan sonra karşılaşılmaktadır. Sitenize eklediğiniz bu eklentiden sonra gönder butonuna basarsanız bu hatayı alarak işlem yapamazsınız. Bu hatayı almanızın en etkin sebebi ise SMTP ayarlarının sitenizde olmamasıdır. Hatayı çözmek için alt kısımda bulunan başlıkları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • WP Mail SMTP eklentisini sitemize yüklüyoruz.
  • Ardından WP Mail SMTP’ye giriş yaparak ‘’Settings’’ bölümüne tıklıyoruz.
  • Buradaki bölgelerden ‘’Other SMTP’’ seçeneğine tıklayarak açılan bölgeyi tamamen kendi sitemize göre dolduruyoruz. Böylelikle sorun tamamen çözülmüş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.