Biyografi

Yahyo Pulatov Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Yahyo Pulatov kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yahyo Pulatov’dan söz edeceğiz.

Yahyo Pulatov Kimdir?

  • Oyuncu.

Yahyo Pulatov, oyuncu olarak tanınmaktadır. Özbekistan doğumlu Yahyo Pulatov, ATV ekranlarında yayınlanan Bozkır Arslanı Celaleddin isimli dizide rol almıştır. Özbek oyuncu Yahyo Pulatov, söz konusu dizide Akşah rolünde oynamıştır. Yahyo Pulatov, Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinde Emre Kıvılcım, Yulduz Radjabova, Javakhir Zakirov, Kaan Yalçın, Gülenay Kalkan, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Akbarkhodja Rasulov, Jamshid Sagatov, Akmal Mirzo, Ali Khan, Rano Şodiyeva, Rayhan Ulesanova, Feruza Normatova, Cemal Hünal, Tohir Saidov, Yahyo Pulatov, Mehmet Pala, Fehmi Gökdeniz, Yunus Destebaşı, Ebubekir Öztürk gibi isimlerle beraber oynamıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yahyo Pulatov, oyunculuk çalışmalarına da hali hazırda devam etmektedir. Başarılı Özbek oyuncu Yahyo Pulatov hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Yahyo Pulatov, erişim tarihi: 10 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.