Biyografi

Murat Yaprak Kimdir? Nerelidir?

Türk pop müziğinin temsilcileri arasında yer alan Murat Yaprak kimdir? Nerelidir?

İlk olarak 1994 senesinde Power FM tarafından düzenlenen bir DJ’lik yarışmasında boy gösteren Murat Yaprak, profesyonel yaşamına Staras ailesine katılarak geçmiştir. Murat Yaprak, bir süre radyoculuk yapmış ve Radyo 2019’da kariyerine devam etmiştir.

1994’teki Power FM DJ’lik yarışmasına Mustafa Sandal ve Hakan Akay’ın destekleri ile katılan Murat Yaprak, Birol Giray’ın destekleri ile Staras ailesine katıldı. Burada profesyonelliği öğrenen Murat Yaprak, Murat Uncuoğlu’nun tavsiyesi üzerine radyo serüvenine başladı. 

Yaklaşık 5 sene boyunca İstanbul Darüşşafaka’da bulunan Pankorman’da müzik direktörlüğü görevini yapan Murat Yaprak, günümüzde Decibel Ses Işık Görüntü firmasında yönetici pozisyonunda çalışmaktadır. 

Sevda Özkaran ile beraber çıkardığı Devlerin Aşkı isimli şarkısı ile büyük beğeni toplayan Murat Yaprak, “Kalbimi Kırdın Bin Defa” isimli şarkısı ile de yaklaşık 35 milyon izlenme sayısına ulaşmıştır. 

Roux Music, Linux Music ve Netd Music isimli kanallar vasıtasıyla YouTube üzerinden milyonlara ulaşan Murat Yaprak, aktif müzik kariyerine üstüne koyarak devam etmektedir. 

Sanatçı bir ailede büyüyen Murat Yaprak, İstanbulludur. Öte yandan Murat Yaprak, Annesinden ve babasından miras kalan bu mesleği yapabildiği için kendisiyle gurur duyduğunu ifade ediyor. 

Kendisine Gelen Yorumlar

Murat Yaprak ile ilgili gelen yorumlar arasında birkaç görüş öne çıkıyor: 

Gerek saç stili gerekse sahne performansı ile orijinallikten uzak olan, sadece reklam çalışmaları  ile bir yerlere gelen, kendine özgü hiçbir şeyi olmayan bir sanatçı. Türk pop müziğinin geride kalmışlığı, kendisi gibi müzisyenlerin sırf izlenmek ve kar etmek amacıyla çıkardığı şarkılarla olmuştur. 

Kendisinin de arasında bulunduğu Türk pop müziği temsilcilerinin kalite adına işlerini daha özgün bir şekilde yürütmesi elzem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi