Yandex Navigasyon Durduruldu Hatası Nedir?

Gelişen teknolojiyle beraber, akıllı cihazlar her alanda yardıma koşar oldu. Telefonlara indirilen uygulamalar farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliklerde olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi bilinmeyen bir yerde yol bulma konusunda yardım eden yandex navigasyon uygulamasıdır. Onlarca kişinin kullandığı bu uygulamalar kimi zaman bazı hatalar vererek düzgün çalışmayabilir. Böyle bir şeyle karşılaşıldığında ne yapılması gerektiği bilinirse sorun kısa sürede çözülecektir.

Pek çok insan navigasyon uygulamalarına güvenerek daha rahat bir şekilde yolculuğa çıkabilmektedir. Ancak aniden çalışmayı bırakıp kendini kapatan bir uygulama özellikle de yoldayken çok can sıkıcı olabilir. Bu hatayı düzeltmek için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Her adım sonrasında uygulamanın çalışmaya başlayıp başlamadığı kontrol edilmelidir. Çalışmıyorsa bir sonraki adım denenir.

İlginizi Çekebilir:  YouTube HTML5 Hatası Ne Demek?

İlk adım uygulamanın son sürümünü kullanıp kullanmadığınıza bakmak olacaktır. Eğer değilse en son sürüm güncellenir. Güncellenmeyen bazı uygulamalarda bu tarz hatalar görülebilmektedir. Bu adım işe yaramazsa bir sonraki adım uygulama önbelleğinin temizlenmesi olacaktır. Bu aşamayı ayarlar bölümünün uygulamalar kısmına girip yapmak mümkündür.

Genellikle bu adımların ardından yandex navigasyon yeniden çalışmaya başlar. Ancak hala hata vermeye devam ediyorsa telefon yeniden başlatılır. Basit ve klasik bir çözüm gibi gelse de etkili olabilir. Zira pek çok telefon kapatılıp açıldığı zaman programlarını günceller. Bu seçenek de işe yaramadığı zaman, android sistemleri için olan önbelleğin silinmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Asus Marka Tarihçesi, Değeri Ve Ürünleri

Android sistemi önbelleği geçici verilere ayrılmış olup bunların yoğunluğu kimi zaman uygulamaların çalışma kalitesini etkileyebilmektedir. Bu yöntem her android için farklılık arz ettiği için kendi telefonunuzda nasıl yapacağınıza ayrıca bakmanız gerekebilir. Ancak bu adım da sorunu çözmeye yetmediyse geriye bir şey daha kaldı. Telefonu resetlemek. Böylece telefon size ilk geldiği hale geri dönecektir.

İlginizi Çekebilir:  En İyi Hikâyeli Oyunlar

En son başvurulacak çözüm yöntemlerinden olan fabrika ayarlarına döndürme işlemi diğer seçenekler işe yaramadıysa kullanılmalıdır. Çünkü bu adımda telefonda var olan tüm verilerin silinmesi söz konusudur. Bu adımdan önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. İşlemi yapmak için ayarlar bölümünün kişiselleştir kısmında yedekle ve sıfırla yazan yere dokunarak sıfırlama işlemini başlatın. Talimatları gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara