Brain Out “Bir Dikdörtgen Oluştur” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Out isimli zeka sorusu oyununda sorulan “bir dikdörtgen oluştur” sorusunun cevabı nedir? Brain Out oyunundaki “bir dikdörtgen oluştur” sorusunun doğru cevabı ne? Bugünlerde gerek AppStore gerekse Google Play üzerinde zeka sorusu oyunları oldukça popüler. Son zamanlarda hemen hemen herkesin aşina olduğu bu oyunlar, kullanıcılarına keyifli anlar yaşatıyor. Brain Out oyunu da bunlardan biri. Hatta bu oyunda öyle sorular var ki kullanıcılar soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Biz de bu aramalara cevap veriyoruz. Daha önceki yazılarımızda Brain Out isimli zeka sorusu oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Brain Out isimli zeka sorusu oyununun 5. seviyesinde sorulan “bir dikdörtgen oluştur” sorusundan söz edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Bu Kadar Egzersizden Sonra Ayakları Korkunç Durumda Ona Yardım Et'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Out 5: Bir Dikdörtgen Oluştur 

Oyunun hemen başında sayılabilecek bir yerde kullanıcıların en çok zorlandığı bölüm hiç şüphe yok ki 5. bölümdür. Bu bölümde ekranda verilen nesnelerden bir dikdörtgen oluşturmamız isteniyor ancak ekranda kare, yıldız, yuvarlak ve yamuk geometrik şekilleri var ve sizin de bildiğiniz gibi bunlardan bir dikdörtgen elde etmemiz elde değil ancak bölümü geçebilmek için sorunun doğru cevabını bulmamız gerekiyor. Bu nasıl mümkün olacak? 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Olamaz Bunlar Kötü Adamlar Arabadan İnmesi Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Sorunun Doğru Cevabı: Kareyi Kaydırın 

Ekranın sol üst köşesinde yer alan turuncu renkli kareyi ekranın dışına itin ve boş kalan yerlerinden bir dikdörtgen oluşturmasını sağlayın. Yukarıda ismi geçen geometrik şekillerden bir dikdörtgen çıkmayacağına göre eldekilerden bir şey yapmalıyız. Bu da ancak farklı bir yöntem izlemekle mümkün olabiliyor. O yüzden kareyi ekranın dışına alarak ekranın içinde kalan yerlerden bir dikdörtgen oluşmasını sağlayabiliriz. Bu nedenle bu tarz mantık yürütmelere aşina olmalıyız. 

İlginizi Çekebilir:  Easy Game 11. Seviye “Şu Anda Saat Kaç” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Out Nasıl Çözülür? 

Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan soruların nasıl çözüleceğinden söz etmiştik. Brain Out da tıpkı Brain Test gibi aynı mantık üzerine kurulu. Bu tarz oyunlarda ilk kural dikkatli olmak ve soru cümlesini iyi okumaktır. Dolayısıyla ekranda ne varsa ve ne yazıyorsa ona dikkat etmek gerekiyor. Öte yandan bazı soruların cevapları, telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola hareket ettirmek de olabillir. Bunu her bölümde deneyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara