Ekonomi

Yapı Kredi Hisse Senedi Süre Ne Demek?

Borsa işlemlerini günümüzde artık mobil bankacılık uygulamaları sayesinde rahat ve hızlı bir şekilde yapabiliyor olacaksınız. Bu işlemlerin hepsinin takibi de aynı derecede kolay. Ancak kullandığınız borsa platformuna göre terimler değişebiliyor. Bu makalemizde Yapı Kredi bankasının internet bankacılığı ve mobil uygulamalarında ‘süre‘ olarak geçen hisse senedi tabirinden kısaca bahsedeceğiz. Hisse senedi süre demek, yatırım hesabınızda bulunan hisse senedini mesai saatleri içerisinde sattığınızda hesabınıza ne kadar süre sonra geçeceğini ifade eden terimdir.

Yatırım hesabınızda satış emri verildikten sonra işlemin gerçekleşmesi için üzerinden 2 gün geçmesi gereklidir. t+2 olarak ifade edilen terim de budur. Yapı kredi hisse senedi satışından sonra Takasbank işlemleri sonrasında serbest bakiye olarak yatırım hesabınızda bulunması için otomatik emir verir. Parayı başka bir yatırım türü için kullanmayıp, doğrudan harcamak için yatırım hesabınızdan vadesiz hesabına geçmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds