Biyografi

Yaprak Sayar Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Yaprak Sayar kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yaprak Sayar’dan söz edeceğiz.

Yaprak Sayar Kimdir?

  • Müzisyen.

28 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yaprak Sayar, ilkokul ve lise eğitimini İstanbul’da çeşitli kurumlarda tamamlamıştır. Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde dersler alan Yaprak Sayar, sonrasında İstanbul Radyosu’nun açtığı TRT Gençlik Korosu sınavlarını kazanmıştır. Yaprak Sayar, lisans eğitimini ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde 2010 yılında tamamlamıştır. Yaprak Sayar, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü’nde tamamlamıştır. Bir müddet Habertürk ekranlarında yayınlanan ”Tarihin Arka Odası” isimli programda solist olarak görev alan Yaprak Sayar, çeşitli topluluklarda da sanatını icra etmektedir. Devlet Bahçeli, bir röportajında kendisini dinlediğini belirtmiştir.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Yaprak Sayar, müzisyenlik kariyerine de aktif olarak devam etmektedir. Müzisyen Yaprak Sayar hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • yeniakit.com.tr, Yaprak Sayar, erişim tarihi: 25 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.