Sağlık

Yatmadan Önce BCAA İçilir mi?

BCAA takviyesi spor yapanlar için olmazsa olmaz supplementlerden biridir. Durum böyle olunca BCAA ne zaman içilir? Merak konusu olmuş durumda. İlk öncelik olarak zamanı yatmadan önce seçmemeniz gerektiğini baştan söyleyelim peki neden ve ne zaman içilmeli?

BCAA Faydaları

Kaslarınız protein içeren uzun lif zincirlerinden oluşur bu zincirlerin yapı taşında amino asitler bulunur. Gerekli miktarda protein tükettikten sonra BCAA takviyesi almanız hem kas onarımını hem de gelişimi %15 lerde artırır ki bu çok önemli bir yüzdedir.

BCAA Ne Zaman İçilir?

En güzel vakit spordan hemen sonra içmek olacaktır. Fakat çıkar çıkmaz acil bir şekilde içmeliyim diye de stres olmanıza gerek yok, içiniz rahat olsun. Spor sonrası 1-2 saat içerisinde tüketebilirsiniz.

Yatmadan Önce BCAA İçilir mi?

Önceliğiniz yukarıda belirttiğimiz zaman olsa da günün herhangi bir saatinde tüketilen takviyelerin de faydası mutlaka görülmektedir. Tam verim sağlamasa da bu saatlerde de kullanabilirsiniz. Protein ve amino asit türevlerine gelirsek aslında yatmadan casein proteini yavaş sindirildiğinden uykuda sizi beslemesi açısından çok daha mantıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.