Yeni Dil Keşfedildi: Usemaki

Mehmet Emin Berber, dilbilimci ve filolog. Namı diğer Usemaki, kendine ait, keşfettiği yepyeni bir dille ayrı bir gezegenden gelmiş havasını vermiş. Türklerin uzaylı temsilcisi olarak lanse edilebilecek bu abimiz ilginç sayılabilecek hitabet yeteneğiyle şimdiden bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Bir televizyon röportajında kadraja Kısa Seyfi gibi zıplayıp girmese de gayet nezih bir şekilde kendi dilini halka sunmuştur.

İlginizi Çekebilir:  Devlet Daireleri

Mehmet Emin Berber, dünyada eşine az rastlanır bir keşif ile ufkumuzu Allahuekber Dağları’na çıkarmış olup, zihinlerde ‘acaba’ sorusunu kısa süre de olsa canlandırmayı başarmıştır. Nedir bu abimizin derdi? Öncelikle milliyetçi bir edayla Ölürüm Türkiye’m şarkısını mırıldanmamıza sebep olmuştur. Kafasının arkasını üç saniye ile kısıtlı olarak bizlere gösterme şerefinde de bulunmuştur: Ay yıldızlı bayrak. Derdi keşfettiği yeni bir dili temellendirmek. Ü-S-E-M-A-Kİ, evet tam olarak bu. Başka bir yerde duyma ihtimaliniz yok tamamen orijinal.

İlginizi Çekebilir:  Kelime Uydurukçuluğu

Mehmet Ali Berber aynı zamanda bir cesaret timsali çekim sırasında arkadaşlarım gelsin beni bulsunlar, buradayım diyerek yedi düvele de meydan okuyor.

 

Üsemaki Dilinin Özellikleri:

-Erkeklere hitap ederken man kelimesinden gelen ‘ımm’ kullanılacak.

-Kadınlarda ise ‘ki’ kullanılacak.

 

Sloganımız ise; ‘ımm ki Usemaaaki’

İlginizi Çekebilir:  He Tatile Gittik Ne Oldu

Youtube üzerinden tüm videolarını izleyip usemaki dili hakkında kendisinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi