Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdil Kimdir? sorusuna verilecek ilk cevap tabii ki gazeteci-yazar olacaktır. Yılmaz Özdil, İzmir’de doğmuştur. Doğum yılı 1965’tir. Veli-Nadile Özdil’in oğludur. Liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünü bitirmiştir. İlk çalışma deneyimine Yeni Asır gazetesinde muhabir olarak başladı. Ardından Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü oldu. Bu sırada yıl 1994’dü. Sonraki yıl ise Sabah gazetesine yine müdür olarak transfer oldu. Orandan da Star gazetesine kurucu olarak geçiş yaptı. Birkaç deneyimden sonra Atv Haber’de Genel Yayın Yönetmeni oldu. Atv’den istifa ettikten sonra ise Hürriyet gazetesinde yazarlık yapmaya başladı. Uğur Dündar’ın Star Ana Haber bülteninde Yayın Yönetmenliği de yaptı. Yılmaz Özdil’in evliliği ise üniversite sonuna doğru tanıştığı Hülya hanım ile oldu. Bir kız çocukları dünyaya geldi.

İlginizi Çekebilir:  Pelin Abay Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Şu anda muhalif kişiliği ile bilinen Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesinde yazarlık yapmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ‘Asrın Liderimiz’ sözünü sıkça kullanmaktadır. Aynı zamanda Halk TV’de Halk Arenası programında gündemi yorumlamaktadır. Gündemi rahat ve alaycı bir dille ele almasından dolayı tepki bazıları tarafından çokca tepki toplamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Öykü Berkan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

Yılmaz Özdil aynı zamanda kitap yazarıdır. Sırasıyla 2011 İsim, Şehir, Hayvan – 2012 İsim, Şehir, Bitki – 2013 Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda – 2014 İsim, Şehir, Artist – 2015 Beraber Yürüttük Biz Bu Yıllarda – 2015 Kadın – 2016 Adam – 2017 Sen Kimsin? kitaplarını kaleme almıştır. Yılmaz Özdil kaleminin sivriliği ile bilinir.

İlginizi Çekebilir:  Senay Dede Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi?

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara