Biyografi

Yonca Oskay Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Yonca Oskay kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncu-sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yonca Oskay’dan söz edeceğiz.

Yonca Oskay Kimdir?

  • Sunucu.
  • Oyuncu.

28 Nisan 1982 tarihinde Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde dünyaya gelen Yonca Oskay, oyuncu ve sunucu olarak bilinmektedir. Bu zamana kadar çeşitli programların sunuculuğunu yapan Yonca Oskay, öncesinde Show TV’deki VidiVodo’da editörlük yapmış; SkyTurk’te Sportmen adlı programı sunmuştur. Yonca Oskay, ayrıca oyuncu olarak bilinmekte ve bu zamana kadar Gümüş, Arka Sokaklar, Suç Dosyası, Aman Annem Görmesin, Türk’ün Uzayla İmtihanı gibi projelerde rol oynamıştır. Yonca Oskay, son olarak beIN Sports ekranlarında spor sunucusu olarak bilinmektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yonca Oskay, oyunculuk ve sunuculuk çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. Başarılı oyuncu Yonca Oskay hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Yonca Oskay, erişim tarihi: 21 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.