Teknoloji

Yorum Backlink Nedir? Nasıl Alınır?

Google aramalarında üst sıralara çıkmak için onlarca etken sıralanır. En önemlisinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz: Backlink. Backlink ne kadar algoritma güncellemesi olursa olsun doğal olduğu sürece etkisi her zaman kuvvetli olan bir seo aracıdır. Backlink almak için de çeşitli yollar mevcut. Lakin bugün ücretsiz olanından bahsedeceğiz yani yorum backlink konusuna değineceğiz.

Yorum Backlink Nedir?

Google sayfaları hızlı bir şekilde tarayıp içindeki linkleri kontrol etmektedir. Bu sırada eğer sizin web sitenizin linki var ise bu sizin için +1 puan sayılır. Tabii ki bu da belirli kriterlere göre değişmektedir. Örneğin, yazının içinden verilen bir backlink ile yorum olarak verilen backlink bir olmayacaktır. Bunun yanı sıra yorum backlink alırken bunun dofollow veya nofollow olması da göz önünde bulundurulur.

Yeri gelmişken söyleyeyim nofollow backlinkler de diğerine nispetle az da olsa web sitenize fayda sağlayacaktır. Bizim amacımız internet âleminde olabildiğince çok linkimizi bulundurmak. Bu mantığa temellendirerek bakacak olursanız bana hak vereceksiniz.  Bu konuyu fazla dallandırırsak sayfalar tutabilir. Konudan fazla uzaklaşmak istemiyoru. İsterseniz ‘Yorum backlink nasıl alınır?’ bu maddeye geçelim.

Yorum Backlink Nasıl Alınır?

Evet, geldik işin en önemli kısmına. Aslında bu konuyu hevesli bir şekilde anlatmamın sebebi yorum backlink almak tamamen ücretsizdir. Daha hızlı bir şekilde çok kaynaktan faydalanmanız için makalenizi yazdıktan sonra Google üzerinde ‘’ ‘anahtar kelimeniz’ ‘comment’ ‘’ şeklinde arama yapmanız olacaktır. Böylece yorum sistemi açık olan ve bu konuda daha önce makale yazmış internet sitelerine hızlıca erişebilirsiniz ve bu sitelerin Google tarafından index aldığına eminiz.

Seo işleminin her aşamasında olduğu gibi bu aşamada da doğal olmakta fayda var. O yüzden agresif bir hareketle tek anahtar kelimenizi alıp tüm sitelere kopyala-yapıştır yaparak bombardıman altına alırsanız. Üzülerek söylüyorum ki Google bunun farkına varacaktır. İsim olarak anahtar kelime öbeğinin farklı varyasyonlarını deneyin. Web site adresine bazen makale adresinizi verdiğiniz gibi bazı sitelerde ise kök domain adresinizi bırakın. Ayrıca bir anda değil birkaç güne yayarak yorum işlemlerini yapın. Amacımız olayı daha karmaşık hale getirerek daha doğal gözükmesini sağlamak.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

2 thoughts on “Yorum Backlink Nedir? Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi