Gündem

Yunanistan’da Maçlar Neden Seyircisiz Oynanıyor?

Yunanistan Süper Ligi’nde maçlar neden seyircisiz oynanıyor? Panathinaikos maçları neden seyircisiz? Yunanistan Süper Lig’ini izleyen futbolseverler, bütün maçların seyircisiz oynanması üzerine bu sorunun cevabını arıyor?

Yunanistan’da Maçlar Neden Seyircisiz Oynanıyor?

Maçların seyircisiz oynanmasının nedeni Aralık 2023 tarihinde bir polisin holiganlar arası çıkan bir çatışma sonucu hayatını kaybetmesiydi. 7 Aralık 2023 tarihinde Pire’nin liman şehri Rentis’te Melina Mercouri spor kompleksinin önünde Olympiacos ve Panathinaikos holiganları arasında başlayan çatışmalar esnasında, 31 yaşındaki polis memuru kalabalığın arasından açılan işaret fişeği ile kalçasından vuruldu. Yaralanan polis memuru, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Bunun üzerine Yunan Süper Lig’i 12 Şubat’a kadar seyirciye kapalı olarak oynanacak.

Hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, önlemlerin açıklandığı sırada yaptığı konuşmada ””Bir polis memuruna yönelik son kanlı saldırı, son yıllarda yaşanan ilk aşırı taraftar şiddeti olayı değil. Futbol taraftarı kılığına giren suçlular ciddi suçlar işliyor ve insanları ciddi şekilde yaralıyor veya öldürüyor”.

Marikanis’in bu açıklamasından sonra Süper Lig Şubat başına kadar iptal edildi. Bu nedenle Yunanistan Süper Lig’indeki tüm maçlar 2 ay süreyle seyircisiz oynanacak. TV 8.5 ekranlarından yayınlanan Yunanistan Süper Ligi’ni futbolseverler bir müddet daha seyircisiz izleyecek.

kaynak:

  • euronews.com, Greece bans all football fans from Super League games following wave of ‘extreme violence’, erişim tarihi: 4 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds