Gezi

Yurt Dışı Çıkış Yasağı Olan Vize Alabilir mi?

Yaşamakta olduğu ülkede yurt dışı çıkış yasağı olan vize alabilir mi? Sorusu için kişinin yaşamış olduğu ülkenin yasası bu sorunun cevabında en etkili olacak noktadır. Türkiye için bahsetmemiz gerekirse, yurt dışı çıkış yasağı olan kişinin vize alması mümkün değildir. Yurt dışına çıkış yasağı olan kişinin, ülke dışarısına çıkışı belirli bir süre veya sürekli olarak engellenmektedir. Kişinin bu yasağa rağmen vize alması ise mümkün değildir. Yurt dışına çıkış yasağı konulmuş olan kişinin, pasaportu da İptal edilmektedir ve kişinin halihazırda vizesi varsa geçersiz sayılmaktadır. 

Yurt dışı çıkış yasağı olan vize alabilir mi? Sorusunu soran kişiye eğer ülkesinde yurt dışı çıkış yasağı konulmuşsa, kişinin yasak konulduğundan itibaren vize başvurusunda bulunma şansı yoktur. Bu durumda da kişinin ülke dışına çıkışı yasal yollar ile engellenmiş olunur. Kişi vize yasağına bağlı olarak, başvuru işlemlerini yapamadığı için ihtiyaç duymuş olduğu gerekli belgeler ve seyahat iznine de sahip olamayacaktır. Yurt dışı çıkış yasağı olan kişinin ne zaman vize alabileceği ile ilgili bilgiye ulaşabilmesi için ise ülkesinin Büyükelçiliği veya konsolosluğuna danışması yeterli olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi