Kelimeler

Zehir Zemberek Nedir? Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı ve Kökeni

Zehir zemberek açıklamalarda bulunmak ne demek? Zehir zemberek sözler nedir ve ne anlama geliyor? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli kelime, deyim, atasözü ve cümlelerden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “zehir zemberek sözler/açıklamalar” tümcesinden söz edeceğiz.

Zehir Zemberek Sözler/Açıklamalar Ne Demek?

Son derece sert, kalp kırıcı açıklamalarda bulunan kişiler için kullanılır. Kişinin bir olay, durum ve gelişme karşısında sağduyusunu kaybedip çok sert açıklamalar yapması, öfkesini ciddi bir şekilde karşı tarafa belli etmesi ve kalp kırıcı bir biçimde söylemlerde bulunmasına denir.

Genelde kişinin kendisini sinirlendirecek bir olay, durum, gelişme veya bir söz akabinde daha sert bir biçimde karşılık vermesi ile vuku bulur.

Zehir Zemberek – Kullanım Alanları

Genellikle bir konu hakkında sert açıklamalarda bulunan bir siyasetçi için ya da bir konu hakkındaki düşüncelerini dolaysız ve çok sert bir biçimde açığa vuran kimseler için kullanılmaktadır.

Zehir Zemberek – Cümle İçi Kullanımı

Ben acılar denizi olmuşum, yaklaşma
Sularım tuzlu, sularım zehir zemberek
Baksana;herkes içime dökmüş artıklarını

Aşka Dair Nesirler, Ümit Yaşar Oğuzcan

Zehir Zemberek ile İlgili Aramalar

Google’da zehir zemberek ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; zehir zemberek nereden gelir zehir zemberek tdk zemberek nedir zehir zemberek deyiminin hikayesi zehir zemberek sözler zehir zemberek şiir zehir zemberek kelimesinin sözlük anlamı kapı zemberek ne demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds