Biyografi

Zeynep Bakşi Karatağ Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Zeynep Bakşi Karatağ kimdir, nereli ve kaç yaşında, müzikleri, hayatı, biyografisi. Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Zeynep Bakşi Karatağ’dan söz edeceğiz.

Zeynep Bakşi Karatağ Kimdir?

— Ses sanatçısı
— Müzisyen

1974 senesinde Tuncelili bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Zeynep Bakşi Karatağ, 1999 senesinden itibaren de eşi ile birlikte hayatına Almanya’da devam etmektedir.

Babasının üç telli curasıyla çaldıkları müzikle birlikte müzik dünyasına adım atan Zeynep Bakşi Karatağ, babası ile çaldıkları müziklerim kendisini epey etkilediğini ifade etmiş. Müzikle iç içe bir çocukluk geçiren Zeynep Bakşi Karatağ, lise yıllarında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde müzik eğitimleri almıştır.

Daha sonra Seha Okuş’tan solfej dersleri alan Zeynep Bakşi Karatağ, yine Seha Okuş’un burs ve teşvikiyle 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavlarına girmiş ve sınavlarda başarılı olunca burada iki yıl boyunca eğitimler almıştır.

Özel Hayatı

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü’nde iki yıl eğitim aldıktan sonra evlilik nedeniyle eğitimine ara veren Zeynep Bakşi Karatağ, eşi ile birlikte Almanya’ya taşınmıştır. Almanya’ya taşındıktan sonra müziğe ara vermeyen Zeynep Bakşi Karatağ, burada aile kuruyor.

Zeynep Bakşi Karatağ’ın Müzik Dünyasına Girişi

2013 yılında sosyal medya platformu YouTube ile tanışan Zeynep Bakşi Karatağ, bu platform üzerinden paylaşımlar yapmaya başlamıştır. Çeşitli yörelere ait türküleri kendine özgü üslupla yorumlayan Zeynep Bakşi Karatağ’ın videoları kısa süre içinde binlerce kişi tarafından paylaşılıp izlenince Karatağ’ın şöhreti de giderek artmış. İşte Zeynep Bakşi Karatağ’ın yorumladığı bazı eserler.

  • Sen Bir Ceylan Olsan
  • Gözlerim Denizde
  • Pullu Tepe
  • İlahi Dostun Bağına
  • İstanbul’u Dinliyorum
  • Odam Kireç Tutmuyor
  • Adaletin Bu Mu Dünya
  • Seher Yeli

Zeynep Bakşi Karatağ Hakkında Kullanıcıların Yaptığı Diğer Aramalar

zeynep bakşi karatağ odam kireç tutmuyor, zeynep bakşi karatağ instagram, zeynep bakşi karatağ adaletin bu mu dünya, zeynep bakşi karatağ seher yeli, zeynep bakşi karatağ konser 2019, zeynep bakşi karatağ ahmet aslan odam kireç tutmuyor indir, zeynep bakşi karatağ adaletin bu mu dünya indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds