Zeynep Tosun Kimdir?

Zeynep Tosun. Türk moda tasarımcısı ve marka danışmanı. İstanbul doğumlu olan Zeynep Tosun, İşletme bölümünden mezun olduktan sonda Milano’da bir sene süren moda eğitimi aldı. Daha sonu İstanbul’a dönen Zeynep Tosun, burada kendi işini kurdu.

2005 yılında “Derishow” adlı markada stajyerlik yapan Zeynep Tosun, mezuniyet defilesinin düzenlediği 2006 Londra defilesinin ardından Alberta Ferretti’den teklif aldı. Pek çok başarılı projeye imza atan Zeynep Tosun, sene sonra Türkiye’ye dönmeye kararı aldı ve ITKIB’in 2007 genç moda tasarımcıları yarışmasına katılarak 3. olma başarısını gösterdi.

Geçtiğimiz yıllarda İpekyol giyim markası için toplamda 42 parçadan oluşan koleksiyonu büyük beğeni toplayan Zeynep Tosun, aynı zamanda bir dönemler Lady Gaga’nın stilistiyle çalışmalar yapmıştı. Koleksiyonunu Lady Gaga ile paylaşan Zeynep Tosun, Hürriyet’e verdiği röportajda bir tasarımının Lady Gaga tarafından giyildiğini de sözlerine eklemişti.

Kişisel olarak birtakım moda fuarlarına ve defilerine katılan Zeynep Tosun, çok beğenilen Koton koleksiyonun ikincisi “Zeynep Tosun for Koton 2” ile tekrar takipçilerinin karşısına çıkacak.

Zeynep Tosun, aynı zamanda Türkiye’deki Haute Couture, yani kişiye göre özel elbise sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Hürriyet’te verdiği röportajda Couture’ın oldukça yaygınlaştığını dile getiren Zeynep Tosun, sektörün 10 yıldır “canlı” olduğunun altını çizmişti.

İlk mağazasını 2011 yılında “Zeynep Tosun by Akmerkez” adıyla açan Zeynep Tosun, “Agenda by Zeynep Tosun” adıyla YKM mağazalarında özel koleksiyonlarını sundu.

Samsung, Avon, Binboa gibi markalara da danışmanlık yapan başarılı moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Lady Gaga, Nicole Sherzinger, Keri Hilson gibi isimlerle de ortak çalışmalarda bulundu.

Tasarımlarında Antik Anadolu motifini ustaca kullanan Zeynep Tosun, Türkiye’de ve Dünyada pek çok marka ve kişinin dikkatini çekmeyi başarmış. Ayrıca kişiye göre özel elbise ekolünün Türkiye’deki en güçlü temsilcilerinden olan Zeynep Tosun’un titiz çalışan karakteri, başarısının sırrını ortaya koyuyor.

Son olarak, Koton markası ile ortak bir projeye imza atan Zeynep Tosun, 14 Kasım 2017’de Koton Radyo’da yeni koleksiyonda neler var? Kışa hangi ürünlerle gireceğiz? gibi soruları yanıtlayacak.

Koton’un resmi internet sitesinde şu anda Zeynep Tosun koleksiyonlarını görmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber