Önder İrevül Kimdir? Atatürk’ün Adı Anılmadığı İçin Salonu Terk Eden İrevül Açığa mı Alındı?

İstanbul Avcılar’da bir İmam-Hatip Lisesi’nin düzenlediği Çanakkale Zaferi anma töreninde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk eden Önder İrevül kimdir? Hakkında açığa alındığını iddiası doğru mu? 

OdaTV ve Sözcü gazetesinin haberine göre İstanbul Avcılar’daki bir imam hatip lisesinin düzenlediği Çanakkale Şehitleri anma töreninde Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, Atatürk’ün ismi anılmadığı için salonu terk etti. 

İlginizi Çekebilir:  Coronadan Korunma Yolları

Çanakkale şehitlerini anmak için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği anma töreninde gergin anlar yaşandı. O anlar sosyal medyada da geniş yer buldu. 

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü DUYDUN MU SEN HİÇ?”

İlginizi Çekebilir:  Nurettin Yıldız: Yorgan Cinsel Dürtüleri Uyandırır!

ABC Gazetesinde yer alan habere göre Çanakkale Şehitleri için okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adının hiç anılmaması üzerine Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Önder İrevül, duayı yapan okul öğretmeninin yanına gitti ve “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın?” diyerek salonu terk etti.

İlginizi Çekebilir:  İnternet Bağımlılığı

İDARİ TAHKİKAT BAŞLATILDIĞI İDDİASI

Yine Sözcü gazetesi ve OdaTV’nin haberine göre Albay Önder İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı öne sürüldü. 

Önder İrevül (soldan ikinci)

Önder İrevül Kimdir? 

Önder İrevül, askerlik şubesi başkanıdır. Bunun dışında vatanına milletine aşık bir Mustafa Kemal’in askeridir. Söz konusu anma programında Çanakkale Savaşı’nın en önemli kahramanlarından olan Mustafa Kemal’in isminin “hiç” anılmaması üzerine gereken cevabı vermiştir. Hakkında büyük ihtimalle açılan idari  tahkikat kararı ise hayli can sıkmıştır. Ülkedeki hukuk düzeni olması gerektiği gibi olsaydı tahkikat, Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına almaktan imtina eden öğretmene açılacaktı. Yargı, umarız yapılan bu hatadan kısa sürede geri döner. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi