Kelimeler

Zor Bilmeceler – Dünyadaki En Zor Bilmeceler

Zor bilmeceler herkesin adeta baş belası. Bilmeceler eşya, insan, hayvan, bitki, doğa ve inanışla ilgili bilgilerin üstü kapalı olarak anlatılmasıdır. Onun ne olduğunun düşünülerek, eğlence yoluyla bulunmasını hedefleyen çoğu kalıplaşmış sözlerdir. Bilmeceler Anadoluda farklı isimlerle anılmaktadır. Bunlardan bazıları hikaye, bulmaca, asal, elçim, masal, mat, metal, tapmaca, söz, bilmeli, metal, tanımaca, fıcık, dele, gazelleme” gibi adlarla da anılmaktadır. Çocukluk zamanlarımızın vazgeçilmezi bilmeceler bizi hem eğlendirmiş hem de zorluklarıyla düşündürmüştür. Eğer en çabuk sen bilirsen o anki gelen özgüven muhteşemdir. Günümüzde ise internet sayesinde ulaştığımız bir çok bilmece vardır. Komik bilmeceler, en zor bilmeceler, eğlenceli bilmeceler gibi uzayan giden bir liste elde edebiliriz. Bizde sizler için sizi düşündürecek, düşündürürken eğlendirecek keyif alacağınız bilmeceler hazırladık.  Hazırsanız başlıyoruz…

En Zor Bilmeceler

1- Ellerinizin bir tanesinde 4 tane armut, diğerinde ise 5 tane elma vardır. Bu duruma göre siz neye sahipsiniz?

2- Aynı anne ve babadan aynı gün doğan çocuklar vardır. Fakat bunlar ikiz değillerdir. Bu nasıl mümkündür?

3- Tamamiyle siyah giyinmiş bir adam yol ortasında yürüyordur. Farları yanmayan bir araba adamı buna rağmen farketmiştir. Sürücü, siyah giyinen adamı nasıl farketmiştir?

4- Bir baba oğlunu okula her gün farklı arabalarla bırakıyormuş. Bunun nedeni nedir?

5- Kadının biri 35. katta bulunan evinin camını siliyormuş. Bu kadın düşmüş ama ölmemiş, neden?

6- Ahmet’in mavi hariç 2, kırmızı hariç 2, yeşil hariç 2 çift ayakkabısı vardır. Bu durumda Ahmet’in kaç çift ayakkabısı vardır?

7- Mezar başında ağlayan bir kadın vardır. Mezarda yatan kadının annesi, mezarda ağlayan kadının annesinin kayınvalidesidir. Bu duruma göre mezarda yatan kadın, mezar başında ağlayan kadının neyi olur?

8- Çok hafif olduğu halde uzun süre tutulmayan şey nedir?

9- Hızlı tren kuzeye doğru 200 km hızla ilerliyor. Rüzgarda güneyden doğru esiyor.

10- Herkesin kırıpta mutlu olacağı şey nedir?

11- Bir labirentte sıkışıp kaldın ve çıkmak için önünde üç tane kapı var. Bu kapılardan soldaki cehenneme çıkan bir kapı, ortadaki kapı suikastçılarla dolu odaya çıkıyor,  sağdaki kapı ise bir yıldır yemek yemeyen timsahlarla dolu. Sağ çıkmak için hangi kapıyı tercih edersin. 

Cevaplar

1- Kocaman ellere

2- Üçüzdürler

3- Gündüz olduğu için farketmiştir.

4- Otostop çekiyorlarmış.

5- Camı içerden siliyormuş.

6- 3 çift ayakkabısı vardır. 

7- Halası olur.

8- Nefesimizi tutamayız.

9- Hızlı trenden duman çıkmaz.

10- Rekor kırmak. 

11- Bir yıldır aç olan timsahlar ölmüş olur. O kapıyı seçerek sağ kurtulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds