Zyrtec Uyku Yapar mı?

Zyrtec bahar veya polen alerjisi olarak adlandırılan alerji türü başta olmak üzere alerji tedavisinde hekimler tarafından kullanılan önemli bir ilaçtır. Setirizin maddesi içeriği dolayısıyla genellikle çok ağır olmamakla beraber sizi huzursuz edecek derecede yan etkileri bulunabilmektedir. Bu yazıda bahsedeceğimiz Zyrtec uyku yapar mı? Konusu gibi her hangi bir beklenmedik yan etki gördüğünüzde konuyu derhal hekiminize danışmanız gerekmektedir. Yan etkinin ağır veya hafif olmasını kendi kendinize ölçümleyerek karar vermeye çalışmayı beklemeyiniz.

İlginizi Çekebilir:  Gömülü Diş Çekimi ya da Yirmilik Diş Çekimi Sonrası Rapor Verilir mi? Kaç Gün Verilir?

Zyrtec Uyku Yapar mı?

İlacın içeriğinde bulunan Setirizin adlı madde dolayısıyla ilaç sizde uyuşukluk ve uykulu olma hali, sürekli uyuma hissi yaratabilir. Bununla beraber bu etki genelde ilacın etki süresi ile sınırlıdır ve her hastada olması beklenmeyen bir yan etkidir.

İlginizi Çekebilir:  Doktor Bıçak Parası Ne Demek? Yasal mı?

Zyrtec Neden Uyku Yapar?

Uykulu olma halinin en büyük sebebi içeriğindeki maddedir. Aynı zamanda alerji ilaçlarının içeriği dolayısıyla uyku yan etkisi çoğu diğer alerji ilacında da görülebilir. İlacın prospektüsünü dikkatli bir şekilde okuyunuz. İlacınızda araç veya makine kullanımı ile ilgili bir uyarı bulunuyorsa bunu dikkate alınız.

İlginizi Çekebilir:  Baş Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara