3 Ekim 2017 Tarihli Ziraat Bankası SMS’si

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Ekim 2017 tarihli konuşmasında vatandaşlara yastık altında sakladıkları altınları çıkarmasını söyledi, ekonominin bu şekilde canlanabileceğini de sözlerine ekleyen Erdoğan yeni zamları da buna bağlayarak konuşmasını noktaladı. Peki daha sonra ne oldu? Ziraat Bankası, SMS yoluyla vatandaşlara Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası konularını içeren bir bildiri gönderdi. Mesajın gönderildiği saat tam olarak 20.00; yani prime time’ın en can alıcı vakti; yani vatandaşın ekseriyetle evlerinde olduğu ve boş vakit geçirdiği saatler. Bir başka deyişle televizyondan propaganda yapmak yetmiyor, cep telefonuyla da propagandaya devam ediliyor. Mesaj şöyle;

Degerli Musterimiz, Hazine Mustesarliginin ilk kez satisa sunacagi Altin Tahvili ve Altina Dayali Kira Sertifikasi ile altinlarinizi mutlu etmek elinizde. Altinlarinizi Bankamiz Subelerine getirin, degerine deger katin. Detayli bilgi icin http://bit.ly/2kjrC6P SMS ile bilgilendirme istemiyorsaniz SMS IPTAL yazip 4757ye gonderebilirsiniz.

SMS buram buram 1984, buram buram propaganda ve buram buram halkla ilişkiler kokuyor. Ne zaman, saat kaçta ve hangi formatla atılacağı önceden belirlenmiş.

Yani anlayacağımız her hareketten önce birileri düşünüyor, yapıyor ve uyguluyor. Bize sunulan seçenek sadece “nexte” basmak. Next next next ve install.

Varlık fonunun şokunu henüz üzerinden atamamışken ikinci bir nakit akışı dalgası da altından geldi. Baktılar ki elde avuçta özelleştirecek bir şey yok, e ne yapalım dediler. Baktık olmuyor vatandaşın yastık altı birikimlere göz dikelim dediler.

Ekonomi çok mu iyi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.