90’ların Ünlü Oyuncusu ve Mankeni Yaşar Alptekin: Sokakta Sigara İçen Kadın Ucuzdur

1990’lı yılların ünlü manken ve oyuncuları arasında yer alan Yaşar Alptekin’in Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cinmen’e yaptığı röportajda sokakta sigara içen kadınlar için kullandığı ‘ucuz’ sıfatı tartışma yarattı.

Gece hayatı, mankenlik ve oyunculuk serüvenini noktaladıktan sonra İslamiyetle tanıştığını söyleyen Yaşar Alptekin, hatalarından da tamamen arındığını söyledi. Cinmen’in Türkiye’nin muhafazakarlaştığını düşünüyor musunuz? sorusuna cevap veren Yaşar Alptekin şunları kaydetti:

İlginizi Çekebilir:  81 Düzce 82 Musul 83 Kerkük

”Tabii. Tesettürlü hanımlar bu kadar rahatlıkla sokakta dolaşamıyordu. Evlerinde oturuyorlardı. Özgür değillerdi. Şimdi ise kendi hayatlarını yaşayabiliyorlar. Böyle olması da gerek zaten. Muhafazakarlar mini etekli kadına karışmamalı. Mini etekli bir kadın da sakallı bir adama karışmamalı. Kadınlar, tesettürle harama karşı kendilerini korurlar. Bazı tesettürlü kadınlara bakıyorum; dudaklarda ruj, gözler sürmeli, koku yoğun, dapdaracık kıyafetler… Tesettür bu olamaz. Bu şekilde Müslüman değil ancak Süslüman olurlar. Böyle yaparak İslam’a zarar veriyorlar. Bir de tesettürlü olsun ya da olmasın sokakta sigara içen kadın ucuzdur.”

Cinmen, Alptekin’in bu cevabı sonrasında kendisinin de eskiden benzer bir hayat yaşadığını hatırlatarak ”Ama önceden bir kadınla rahatlıkla alkol alıyordunuz, sigara içiyordunuz. O zaman tuhaf gelmiyordu galiba? ” diye sordu. Alptekin ise bu soruya şöyle yanıt verdi:

İlginizi Çekebilir:  Erbil'de Kürtlerin Türk Bayrağını Yakması

”Hayır, sigaraya o zaman da karşıydım. Benim iki diskom vardı. Beni içki içiyor zannetsinler diye şarap kadehine vişne suyu koyardım. İçki içtim. Ama hayatım boyunca bir kasa içmişimdir. İçkiyi hiçbir zaman sevmedim. İçince zaten gözlerim kıpkırmızı olur.”

Kaynak::: T24, Posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara