ABD’de Bizim Tek Bir Malımız Vardır O da FETÖ’dür

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığının açıkladığı listede yer alan ve Türkiye’de tutuklu bulunan Rahip Brunson krizindeki rolleri nedeniyle yaptırım kararı uygulanan Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamid Gül hakkında insan hakları ihlalleri kapsamında çeşitli suçlamalar yöneltilmiş ve iki Türk bakanın ABD’ye giriş çıkışları yasaklanmış, ABD vatandaşlarından Gül ve Soylu ile ticari münasebetlerini askıya almaları istenmişti. Yaptırım kararında en dikkat çekici nokta ise Gül ve Soylu’nun ABD’deki mal varlıklarına el konulması kararı oldu. Süleyman Soylu konuya ilişkin Twitter’dan yaptığı yazılı açıklamada “ABD’de bizim tek bir malımız var o da FETÖ’dür” açıklamasında bulundu. İşte o twit:

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu: “ABD’de bir malımız var FETÖ. Onu da orada bırakmayız, alacağız.”

Yaptırım kararında ismi geçen Adalet Bakanı Abdülhamid Gül de konuyla ilgili olarak Twitter’da şunları söyledi:

“Benim bu topraklarda yaşamak ve bu topraklarda ölmek dışında bir düşüm olmadı. ABD’de veya Türkiye dışında herhangi bir ülkede ne bir dikili ağacım ne bir tek kuruş param da yoktur. Nasip olursa belki bir gün memleketim Gaziantep’te küçük bir zeytinlik alırım.”

İki ülke arasında devam eden Rahip Brunson krizinde baş müsebbip olarak görülen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamid Gül, insan haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle ABD hazine bakanlığı tarafından yaptırım uygulanan isimler listesine dahil edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi