Fatih Tezcan: “Kafir ve Devlet Düşmanı Olan Biri Neden Camilerde Anılsın?”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ülke genelinde coşkuyla kutlanmasının ardından günün sonunda yaşanan tatsızlıklar da gün yüzüne çıktı. Ankara’nın Etimesgut ilçesine bağlı Hz. Hamza camisinde Atatürk’ün hutbede anılmaması üzerine cemaat arasında kavga çıktı. Cemaat arasındaki kavga, ülke gündemine otururken pek çok siyasi de konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Atatürk karşıtlığı ile bilinen Fatih Tezcan ise Analiz Merkezi isimli bir sitede Atatürk ile ilgili olarak “dinsiz”, “kafir”, “devlet düşmanı”, “darbeci”, “diktatör” ve “vatan haini” gibi ifadeler kullandı. Camilerde Atatürk’ün neden anılması gerektiğini sorgulayan Fatih Tezcan, yazısında pek çok tarihi olaya da atıfta bulundu. İşte Tezcan’ın tepki çeken yazısından satır araları:

İlginizi Çekebilir:  Uludağ Sözlük Kimin?

ATATÜRK DEVLET DÜŞMANIDIR! 

Ben dinlere inanmam! Elimde olsa bütün dinleri okyanuslara dökmek isterim! Kur’an’ı Muhammed uydurmuştur! Kendisi de Ahlâksız bir Arap’tır! Türkler’in bizim sayemizde bu işlerle alakası kalmamıştır! Osmanlı İslâm’ı öne sürerek, dini kullanarak, kutsal din duygularını sömürerek Türkler’i esir almıştır! Osmanlı Devleti Türkler’i ilayı kelimetullah adı altında asker olarak cephelere sürmüş, telef etmiştir! Türkler’i Osmanlı’dan ben kurtardım!” Bunları diyen biri Müslüman mıdır? Hayır. Nedir? Kâfirdir. Devlet düşmanıdır.

İlginizi Çekebilir:  Mersin’de İstediği İlacı Alamayan Suriyeliler Dört Çalışanı Yaraladı Birinin Kulağını Kesti

ATATÜRK HALEP’İ NEDEN İNGİLİZLERE VERDİ? 

Atatürk neden Camilerde yok anlatılmıyor öyle mi? Ekim’in başında gittiği Filistin’i Ekim ayı bitmeden neden ve nasıl İngilizler’e bırakıp çekildi?

Neden “İngilizler’le savaşmamalıyız, sahayı tamamen onlara bırakmalıyız” dedi Büyük Komutan Mustafa Kemal? Anlatsanıza kardeşim! Haleb’i neden İngilizler’e verdi? Hicaz’ı neden İngilizler’e verdi?

İSLAM DÜŞMANI SUÇLAMASI 

Atatürk hakkında suçlamalarına devam eden Fatih Tezcan, yazısının ilerleyen bölümlerinde Atatürk hakkında “İslam düşmanı” ifadelerini kullandı. 

İlginizi Çekebilir:  Cüneyt Özdemir'den Zeynep Erkan'a: Gemileri Yaktın Herhalde

“Böyle bir İslâm Düşmanı şahıs, Vatan Millet Sakarya edebiyatıyla kahraman gibi parlatılıp bir milletin başına geçirildiyse, Sonra kendisinin dünden hazır teşne, gönüllü olduğu üzere, Milleti İslâm’dan uzaklaştırıp Bilim Fen Teknik edebiyatıyla ahlâksızlaştırıp dinsizleştirdiyse böyle bir şahsın yaptıklarını camilerde Müslümanlar’a anlatmak gerekmez mi?” 

Fatih Tezcan, yazısını “Bir cuma hutbesi Mustafa Kemal’in yaptıklarını anlatmaya yetmez! Anlatın anlatabildiğiniz kadar, Bu öyle korkunç bir tiyatrodur ki, her gün her camide anlatsanız bitmez!” diyerek bitirdi. 

Kaynak ve daha fazlası için tıklayın: https://www.analizmerkezi.com/mobil/kose-yazisi/24279/Camilerde%20Atatürk’ü%20Anlatmamak%20Millete%20İhanettir!.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara