Gündem

Abdülkadir Selvi: Afrin Operasyonu AK Partiye Olan Desteği Artırdı!

Hürriyet Gazetesi Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Afrin Operasyonundan sonra hükümete olan desteğin artış gösterdiğini ifade etti. “Anketlerden Çıkan Çarpıcı Sonuçlar” başlığı altında yazdığı yazısında Afrin Operasyonunun hükümetin oy oranlarını artırdığını dile getirdi.

Afrin Operasyonunu 15 Temmuz sürecine benzeten Abdülkadir Selvi, 15 Temmuz’un siyaseti etkilediği gibi Afrin Operasyonunun da siyaseti etkilediğini belirten açıklamaları ile gündem yarattı. Yazısında ayrıca kararsız oy oranlarında da ciddi azalmalar olduğunu ifade eden Selvi, hükümetin açıkça Afrin’den oy devşirdiğini belirtti.

Ak Parti’ye oy verebilirim diyenlerin oranının yüzde 55’e çıktığını söyleyen Selvi, CHP’nin de oy oranlarının düştüğünü ifade etti. MHP’nin yüzde 11’i yakaladığını söyleyen Abdülkadir Selvi, CHP’nin oylarının da erdiğini belirterek İYİ Parti’nin MHP üzerinde yıpratıcı etkisinin azaldığını CHP’de ise sürdüğünü söyledi.

Yorum

Bu kadar açık olmaz ki diyerek söze başlamak istiyorum. Askerle, kirli siyasetle beslenen bir oluşum dememek için kendinizi zor tuttuğumuz bir açıklama. Bu senaryo bizzat 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki sürece benziyor. O süreci hatırlarsanız Abdülkadir Selvi’nin bu yazısını da anlayabilirsiniz. O seçimlerde Ak Parti ilk kez seçim kaybetmiş ama koalisyon kurulmadığı için 1 Kasım’a ertelenen seçimlerde Ak Parti tek siyasi parti olarak seçimlerden galip gelmişti.

Hükümet öyle zannediyorum ki operasyonları başkanlık seçimlerine kadar sürdürecek. Hükümet, artık bir korku imparatorluğuna dönmüş durumda. Eğer bizi seçmezseniz her yerde bombalar patlar gibi bir zihniyete sahip olan oluşumdan ve o oluşumu destekleyen güruhdan başka ne beklenebilirdi ki? Allah sonumuzu hayır etsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.