Abi Sodexo Pakete Çıktı!

Çalışanların yakından tanıdığı, onlarca yemek kartından sadece biridir Sodexo kart. Her ay sonunda ya da başlangıcında yükleme yapılarak kullanılır. Oldukça işe yarar bir kart olup, tek kötü yanı bazen nakte çevrilememesidir ama bazen de sırf nakte çevrelemediği için değerli oluverir. Kullananların sıklıkla karşılaştığı sorunların başında yukarıda sözünü ettiğim yükleme ile kartın ‘pakete’ çıkması vardır. Sıklıkla şu sözü duyarız: “Abi Sodexo pakete çıktı”

Molalarda ya da iş çıkışında kartın geçtiğini ifade eden afişlerin asıldığı muhtelif restoranlara gittiğinizde eğer yükleme sorununu aşmışsanız ikinci bir sıkıntı sizleri bekliyor olacak. Sodexo nasıl olur da pakete çıkar? ya da onlarca yemek kartı varken neden Sodexo diye içinizden geçirirsiniz.

Restoran sahibi ya da çalışanı eğer sizi tanımıyorsa o zaman ‘geçmiş olsun‘ Beklemek deyimi hiç bu kadar can sıkıcı gelemezdi. İşten çıkmışsanız eve geç kaldığınıza, moladaysanız da işe geç kaldığınıza ayrı bir üzüntü duyarsınız. Kısacası yediğimiz yemek zehir olur.

Üstelik bir de restoran sahiplerinin umursamaz tavırlarına maruz kalmışsanız sinir katsayınız iyice artar. O güzelim kartı en iyisi Sodexonun bir prize zimmetli olduğu bir yerde kullanmak gerekiyor. Multinet, Ticket ve dair diğer yemek kartlarında bu talihsizliklerin yaşanmaması da ayrı bir konu.

Hoşçakalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.