Aç Karnına Soda İçmek Zararlı mı?

Birden çok susadınız ve mutfağa doğru yöneldiniz. Evet, muhtemelen bu aramayı yapmak dolaptaki o buz gibi sodayı içtikten sonra gerçekleşti. 

Çoğu insan aç karna ılık bir sodayı içmek istemez. Aç karna soda içmek çoğunlukla içiniz çok darlandığında ve/ya susadığınızda gerçekleştireceğiniz bir eylem olacaktır. Zaten soda içmeye ülke olarak özel manalar yüklemişiz. Hazmettirdiği, enerjinizi yerine getirdiği gibi gibi.. Hatta sadece soda içerek zayıflayacağınızı iddaa edenler olacaktır. Biz konumuza dönelim. Soda içmek zayıflatır mı? Merak edenleri aşağıdaki makaleye bekliyorum.

Soda mineral bakımından çok zengin bir içecek ve faydalı olduğu konusunda şüphemiz yok. Fakat aç karna soda içmek sodanın içerdiği yüksek asit oranları sebebiyle sizin için zararlı olacaktır. Ayda bir kere bunu yapmanızın da o kadar korkulacak bir yanı yok. 

Aç karna soda içmeden önce daha az zarar görmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunlar, çok fazla bu eylemi tekrar etmemek, sodayı açar açmaz değil de bir süre gazı kaçtıktan sonra içmek olabilir.

Biliyorum, çoğunuz zaten o damağınıza vuran asit tadına bayılıyorsunuz ama çok aç olmadan içseniz daha iyi olur.

Başka zararı derseniz dolaylı olarak meyve aromalı sodaların zararlı olduğunu söyleyebilirim. Aç karnına midenize bir şekilde yoğun şeker yolladığınız için o anlık olmasa bile vücudunuz için ileri vadeli olarak çok zararlı olabilecek bir şeyden bahsediyorum.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.