Otomobil

Açık Hava Filtresi Yakıtı Etkiler mi?

Açık hava filtreleri aracınızın hava emişini kısmen artırarak performansta nispeten bir yükselme sağlar. Performans filtresi denmesinin sebebi de budur. Kullanılmasının asıl sebebi ucuz bir modifiye ürünü olması ve motordan gelen sesi artırmasıdır. Takılması ucuz olsa da yakıta olan etkisi uzun vadede birazcık masraflı olabilir.

Açık Hava Filtresi Yakıtı Etkiler mi?

Kutu içi şeklinde kullanılan kapalı filtreler ya da açık hava filtreleri yakıtı teoride çok az oynatsa da. Etkilemez diyebiliriz. Bu aracınıza rüzgarın etkisinin yakıtı oynatması kadar hesap dışı tutulabilecek bir noktadır. Filtrenin tipi değil, bakımı ve temizliği yakıtı bir hayli etkileyecektir. Eğer filtreniz kirli ise motor emiş sırasında yanma odasına yeterli miktarda gaz alamayacağı için hem çekişten düşecek hem de yakıt bir hayli artacaktır. Burdan da anlaşıldığı gibi yakıtı artıran filtrenin tipi değildir. Araca ilk montaj sonrası duyduğunuz ses ile gaza gelip biraz fazla yüklenirseniz tabii ki kullanıma bağlı olarak bir yakıt artışı görebilirsiniz.

Açık Hava Filtresi Zararlı mı?

Yakıt açısından her hangi bir zararı olmadığını belirttik. Fakat başka bir açıdan zararı olabilir mi? Açık hava filtresinin tek eksi tarafı çıkardığı fazla ses ile bir dezavantaj sunabilir. Sunduğu çok minik yakıt artışı da performans artışına bağlıdır ki bu, aracınızı seri kullanmanıza benzer performans sebepli bir artış olduğu için gözardı edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds