Sağlık

Acnegen Kullanırken Güneş Kremi Sürülür mü?

Akne tedavisi esnasında yan etkiler bulunabileceği gibi, kullanım esnasında dikkat etmeniz gereken hassas noktalar da bulunmaktadır. Acnegen ilacı tıpkı diğer benzer türlerinde olduğu gibi kullanımı esnasında cildinize süreceğiniz tüm maddelerden kaçınmanızı gerektirmektedir. Bunun sebebi, ilacın gözeneklere etki etmesi ve sürülen nemlendirici bile olsa maddelerin gözeneklerin nefes almasını engelleyerek tedaviyi kısıtlıyor olmasıdır. Acnegen kullanırken güneş kremi sürülmez.

Ancak cildinizin hassasiyet seviyesi çok yükseklerde olduğundan dolayı bu problemle karşılaşıyorsanız ilacı bırakmayın. Doktorunuza bu konuyu danışarak alternatif öneriler alabilirsiniz. Ancak bu dönemde imkanınız varsa güneşe çıkmamak gibi önlemler de alınmaya değer olabilir. Tedavi bittiğinde cildinizin ne kadar güzel olacağını düşünerek motive olabilirsiniz. Ayrıca süreceğiniz güneş kreminin doğal olması ve içeriğinin güvenilir olması kuralımızı değiştirmemektedir. Önemli olan maddenin cildinizi ince bir tabaka olarak da olsa kapatıyor olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds