Adına Münhasır Muhsin Yazıcıoğlu

Nam-ı diğer Muhsin Başkan. Ömrünün neredeyse tamamı, davasının mücadelesini sürdürmekle geçmiş bir yiğit dava adamıdır. Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatmak çok zordur, çünkü Muhsin Başkan tek bir yönü olan bir adam değildi. Siyasi Parti Başkanıydı, Ülkücüydü, Alperendi, dava adamı, Milltetvekiliydi, dosttu…

     Bu yazımız Muhsin Başkan’ın kişiliği ve ahlakıyla alakalı bir yazı olucak. Tabikide Başkan’ın ölümüyle ve yaşamıyla alakalı bilgileride elimizden geldiğince yazmaya çalışıcaz lakin onlar diğer yazı dizilerimizde yer alıcak.
Muhsin Yazıcıoğlu, adına münhasır , muhsin bir insandı. Muhtemelen bu pürüzsüz karakterinin temelini kendisinin de dediği gibi ” Biz İsrail’in genlerini değiştirdiği domates çekirdeği değiliz, biz Anadolu’ya düşmüş bir tohumuz, bu tohum natürel bir tohum, hormonsuz bir tohum” ANADOLU oluşturuyordu.
Muhsin Başkan’ın herkesi kucaklayan bir yüreği vardı, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Lazı, Türkmeni hiç bir mezhep, din, millet ayrımı yapmadan aynı Yunus Emre’nin dediği gibi ”Yaradılanı severim Yaradandan ötürü” anlayışıyla herkese muhabbet beslerdi. Siyasi Partisi’nin Merkez binasına 500 kişi gelse hepsiyle istisnasız görüşürdü.
 Hiç bir dostunu yarı yolda bırakmamış hatta şehid olan ülküdaşlarının emanetlerine yani ailesine, evlatlarına sahip çıkmış bir adamdır Muhsin Yazıcıoğlu. Bunu kanıtlayacak onlarca hatıra mevcuttur.Yeri geldiğinde tüm bu hatıraları sitemizde bulacaksınız, bu yazımızda bir tanesini paylaşacağız; Gardaşı Abdullah Çatlı Susurlukta geçirdiği kaza sonucu Rahmet-i Rahman’a kavuştuktan sonra cenaze merasimine gelmeye korkan bir çok siyasi liderlerin aksine Muhsin Başkan hiç tereddüt etmeden o cenazeye katılmış ve ağlamaklı gözleriyle o Muhsin Adam Abdullah Çatlı’nın cenaze törenine katılmayan ve ona kötü imalarda bulunan güruha karşı ” Biz Abdullah’ı tertemiz bir Anadolu çocuğu olarak tanıdık” dedi .
   
HERKES SUSTU…   
İlginizi Çekebilir:  Objektif Muhalefet Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce