Eleştiri

Ahmet Kaya: Terörist

Son zamanlarda düşüşe geçen ancak bir dönemin popüler ikonlarından biri olan Ahmet Kaya, Türk dizileri tarafından bir ara şişirilmiş ve neyse ki yapılan hatadan çabuk dönülmüştür. Ahmet Kaya, bir teröristtir. Terörü destekteleyen ve ona karşı çıkmayıp sempati duyan herkes gibi o da bir teröristtir ve tarih onu hep “terörist” olarak anacaktır. 

Türk milletinin toplumsal hafızası ne kadar zayıf! Allah’tan sosyal medya kullanımı arttı da Ahmet Kaya gibi nice terörist ve terör sevicilerinin düşünce artıklarını bu sayede bilir olduk. 

Ahmet Kaya sevgisini anlamlandırmak veya temellendirmek için evvela bilinç duygusundan arınmış olmak gerekir. “Biz Apo’yu özledik” diyen PKK paçavralarının önünde konser veren ve dahası dağdaki teröristlere “gerilla” adını veren bu şahıs, tüm bunlar bilinmesine rağmen hala el üstünde tutuluyor, kendisine terörist denince de birileri “hayır, o öyle değildi” diyebilme cesaretini gösteriyor. 

Ahmet Kaya’nın terörist olmadığına dair bir delil gösterebilir misimiz? “Ben bu ülkeyi seviyorum” sözünü örnek göstereceksiniz. Hayır, hangi ülkeyi seviyor? Şerefsizlerin ülkesini mi? 

Malum bir konserinde “arabamı şerefsizlerin ülkesinde unuttum” gibi skandal bir söz söylemiş ve toparlamak için basın önüne bir ton kağıtla çıkıp “aslında ben o manada söylemedim” deyip milletin aklıyla dalga geçmiştir. 

Yanılıyorsunuz. Ahmet Kaya, “Siyaset Meydanı” gibi Türk kanallarında kardeşlikten bahseder, Alman radyolarında Apo’yu ağzından düşürmez. Saf milletimiz de sırf sesi güzel diye inanmak ister. 

Gerçekten, Ahmet Kaya’nın sesi güzel olmasaydı yine de kendisine böyle methiyeler düzenler olur muydu? Bu topraklarda yıllardır aynı hikayelerin tınılarını duyuyoruz; kardeşlik, halkların kardeşliği, birlik, beraberlik. Herkes bu anahtar kavramların arkasına sığınarak gayrimeşru çıkarlarını meşru zeminlerde sergiliyor. Oysa ne kadar masumanedir kardeşlik, birlik, beraberlik. 

Bugün kendisinin ölüm yıldönümüymüş. Bir teröristin ölümüne üzülmek de bir terör sempatizanlığıdır. “Ülkücülerin kısık seste dinlediği” iddia edilen Ahmet Kaya’nın şükür ki bugünlerde daha az dinlendiği bir gündeyiz. 

Sitemizin duruşu bellidir. Bizim iktidarın icraatları ile bir bağımız söz konusu olamaz. Biz, olanı eleştiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds