Teknoloji

Airpods Kaç Saatte Şarj Edilir?

Önceki teknoloji makalelerimizde akıllı cihazların ne kadar sürede şarj olduklarına dair detaylı bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Yeni konumuz ise Airpods ve şarj süresi, şarj ederken dikkat edilecek hususlar hakkında olacak. Yazar kimliğimle rahatlıkla söyleyebilirim ki ben de bu ürünü 3-4 yıl deneyimledim. Bu sebepten dolayı sorularınıza bu yazıda rahatlıkla cevap bulmuş olacaksınız.

Airpods 1 saatte şarj edilir. Bir kulaklıktan alacağınız en iyi performandı bu cihazlarda almanız mümkündür. Burada kast edilen airpods kutusudur. Airpods kulaklıkların kendisi ise şarjı tam bittiği esnada yaklaşık 15 dakika gibi kısa sürelerde şarj olabilmektedir. Şarjda uzun süreler kalması ise hiçbir sıkıntı yaratmayacaktır. Eski tip cihazlardan kalma bir alışkanlık olarak, cihazları hızlı ve sürekli şekilde şarj etmenin zarar vereceği düşünülürdü.

Özet olarak kulaklıklar ve kutu 1 saat içerisinde tam şarj olabilmektedir. Eğer bir yere yetişmeniz gerekiyorsa bu kutuyu powerbank ile de şarj edebilirsiniz. Bu tür araçlarda amper değeri düşük olduğundan şarj süresi 2 saate kadar çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.