AKP Bingöl İl Başkanı Güler: AKP MHP’yi Kendi İçinde Minimize Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in sosyal medyada büyük yankı uyandıran sözleri MHP tabanında da tepki çekti. Bingöl İl Başkanı Güler, AKP’nin MHP’yi kendi içinde minimize ettiğini söyledi, sosyal medya üzerinden Güler’e tepki yağdı. 

Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl İl Başkanı Hanefi Güler’in Cumhur İttifakı çerçevesinde 31 Mart yerel seçimlerine MHP ile birlikte gitmesi üzerine yapmış olduğu konuşma, gündeme bomba gibi düştü. Milliyetçi Hareket Partisi ile yapılan ittifakın gereksiz olduğu vurgusunu yapan Güler, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin MHP’yi kendi içinde minimize ettiğini de sözlerine ekledi. Güler, ayrıca MHP’nin eski MHP kimliğinden de uzaklaştığını ve AKP politikalarını koşulsuz desteklediğini söyledi. 

Sosyal medyada paylaşılan videoya göre Adalet ve Kalkınma Partisi Bingöl İl Başkanlığı binasında partililere seslenen Güler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye iddiasında olmadığını ifade etti. Çözüm sürecine de değinen Güler, Erdoğan’ın söz konusu dönemde Kürtler için büyük bir fırsat sunduğunu, Diyarbakır’da cesur hareketlerde bulunduğunu ve iki yıl boyunca ateşkes ilan edildiği vurgusunu yaptı. Güler açıklamalarına şöyle devam etti: 

”AKP’nin MHP ile imtihanı söz konusu değildir. Zaten AKP MHP’yi kendi içinde minimize etmiş kendi içinde. Eski MHP’likten de çıktı o haşin faşizan söylemlerden geliş. Şu anda AKP’nin tüm projelerine destek veren. AKP’yi uluslararası arenada savunan dış politikamızı destekleyen bir parti ve bu partinin Türkiye iddiası yok. İktidar olma şansı var mı MHP’nin? Yok. Cumhurbaşkanı devlet başkanı seçme şansı var mı? Yok. Peki MHP sana destek veriyor, destek verme deme şansın var mı? O da yok.”

“ERDOĞAN KÜRTLER İÇİN İMKANLARI AÇTI, OSLO GÖRÜŞMELERİNİ YAPTI”

Güler, MHP ile ilgili açıklamalarının ardından sözde çözüm sürecini hatırlattı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oslo görüşmelerini yaptığını, Diyarbakır’da Şivan Perver ile bir araya geldiği mitingi hatırlattı. Güler konuşmasına şöyle devam etti:”Erdoğan Kürtler için imkanları açtı, seferberlik başlattı, OSLO görüşmelerini yaptı, Diyarbakır’da cesurca hareketlerde bulundu. İki sene ateşkes ilan edildi, “Teslim olun” çağrısı yapıldı.”

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.