AKP’li Metin Külünk: Yeni Zelanda’da Hedef Erdoğan’dı

T24’ün haberine göre Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İstanbul eski milletvekili Metin Külünk, geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’da 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak hedefte Erdoğan ve Ayasofya’nın olduğunu iddia etti. 

Hakkari’de konuşan Metin Külünk, Yeni Zelanda’daki saldırı ile ilgili olarak şu sözlere yer verdi: 

“Yeni Zelanda’da Cuma namazına gidenlere saldıranlar, dünyayı büyük bir savaşa götürmek isteyenler, Armagedon’da zorlayanlar, Mesih öncesi kendi sapkın fikirleri doğrultusunda dünyayı bir büyük faciaya sürüklemek isteyenler, Yeni Zelanda’da camiye saldırttıklarında, tüfeğinde Ayasofya’nın minareleri vardı. Anadolu’nun tekrar Hıristiyanlaştırılması vardı. Ne vardı, Recep Tayyip Erdoğan vardı. Recep Tayyip Erdoğan kim? Türkiye’nin 81 vilayetinde hiç tereddütsüz bu milletin sevgisine mazhar olmuş liderdir. Yeni Zelanda’da ne dediler? ‘Avrupa topraklarında çıkın’ dediler. Babalarının mülkü ya, sıkıysa gelip çıkartsınlar. Bir daha da cesaret etsinler bakalım, yürekleri varsa, asla olmayacak ve kaybedecekler. Bu coğrafya Çanakkale’deki zaferi ile yükselişinin 2030’lu yıllarda dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacak. Erdoğan’ı hedef gösterdiler. Erdoğan ne yaptı? Bu ülkede, bu ülkenin önümüzdeki yüzyıla hazırlanması için bütün altyapıyı hazırladı.”

İlginizi Çekebilir:  Emine Bulut’un Katili Fedai Baran Kimdir? Ne İş Yapıyor? Tutuklandı mı?

AKP’li vekil ve bakanların da daha önce benzer skandalları gündeme gelmişti. Olumsuz her olayda hedefin Türkiye ya da Erdoğan olduğunu dile getiren AKP’li vekil ve bakanların benzer söylemleri ilerleyen günlerde de hız kesmeden devam edeceğe benziyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi